Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rozrusznikiem laguna - Laguna 1 rozrusznik nie kręci

12 Maj 2018 05:24 606 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem pewnego czasu wyciągnąłem akumulator z laguny 1 rocznik 96 gaz bezyna . Przy wyciągnięciu aku dodklem nie chcący maski plusem i poszły iskry . Rozrusznik przestał mi działać może być to od tego ? Jak kręcę stacyjka słyszę tylko pęknięcie . Proszę was o pomoc . Jak go podłączyć na krótko proszę o schemat jakiś . A bezpieczniki są ok wszystkie . I czy przy rozrusznikiu jest tylko jedna kostka od kabla wpinajaca ,?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Przetrzyj papierkiem ściernym dokładnie wszystkie połączenia grubych przewodów dochodzących do klemy zarówno plusowej, jak i minusowej, oraz połączenie do masy. Sprawdź, czy dobrze dokręcony jest przewód do samego rozrusznika. Sprawdź, czy dobrze nasadzona jest i dokręcona klama na akumulatorze. Przy rozruszniku jest przyłącze kabla o dużym przekroju, oraz przewód od stacyjki, ale skoro klika, to ten cienki łączy dobrze.
  • Poziom 2  
    Głupio troche ciężko to zrozumieć . Klamle pllus właśnie wyszczyscilem ładnie i nic a jast od niej jakiś bezpiecznik ,? . Nie wiem gdzie ta masa jest itp . Jedynie właśnie co luklem to wtyczkę z dwoma przewodami na rozruszniku ale ona też wydaje się od .