Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1M 1.6 SR - Regulator alternatora Valeo czy da się zregenerować?

12 Maj 2018 11:13 411 4
  • Poziom 15  
    Witajcie
    Mam problem z regulatorem napięcia w alternatorze Valeo 90A rocznik alternatora jak i auta 2000
    Zregenerowałem ślizg na wirniku bo jeden był mocno zużyty zrobiłem to za pomocą druta miedzianego (oczyściłem, owinąłem, polutowałem)
    Oraz wymieniłem skończone szczotki w regulatorze (regulator też z 2000). Tyle, że szczotki poszły ze szlifierki węglowe zamiast węglowych z domieszką miedzianą.

Alternator odpaliłem okazało się, że ładuje na jałowych ale napięcie za bardzo spada gdy włączy się odbiorniki prądu.

Alternator z tym zregenerowanym przeze mnie ślizgiem działa poprawnie sprawdziłem to z podmienionym regulatorem (dużo dłuższe szczotki) z drugiego VAGa 70 A.

Powiedzcie mi czy to może być przez szczotki? Za słabo dociskają do ślizgu są z nieprawidłowego materiału itp że brakuje prądu pod obciążeniem? Czy tranzystor / stabilizator jest wykończony przegrzany?

Jak to sprawdzić? Weryfikowałem rezystencję pomiędzy nóżkami i stykami dla regulatora tego nie do końca sprawnego 90A i drugiego regulatora sprawnego z 70 A alternatora i wygląda to właściwie identycznie (nie mam czym sprawdzić kondensatora). Chyba, że tu podgrzany i obciążony regulator nie działa tak samo?

Wymienię raz jeszcze szczotki (na typowe z auta z innego alternatora i zobaczę).

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    B o n u s napisał:
    Zregenerowałem ślizg na wirniku

Zamieść zdjęcie tego zregenerowanego pierścienia oraz zdjęcie regulatora napięcia.
    Zmierz rezystancję szczotki oryginalnej i "dorabianej"
  • Poziom 40  
    Orginalne szczotki mają oznaczenie svx7.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Szkoda że muszę wyjechać na kilka dni bo; wprasowalibyśmy pierścienie nowe , przetoczyli i przynajmniej jeden punkt był by pewny .