Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DC903 (DC908/DC928) - opis złącza

21 Sie 2005 18:30 2941 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    witam,
    radio: Philips DC903

potrzebuje opis złącza (zasilanie, wyjscia na głosniki, ...).
    Wchodzi tam 14-pinowa wtyczka i chyba taka sama pasuje do DC908 , DC 920 , DC922 , DC928

Philips DC903 (DC908/DC928) - opis złącza

przekopałem www.studio24.prv.pl i są tam opisy do takich wtyczek ale mają inny rozkład sygnałow (od góry radia przy gniazdku jest gruba dioda i można dojść gdzie idzie zasilanie), musiałbym obejrzeć laminat od dołu a do tego trzeba cała obudowe odkręcić czyli własciwie całe radio rozwalić a się nie chce :|
  • Admin grupy RTV
    Radia Philips z tego typu gniazdami, bardzo często mają wygrawerowany opis na dolnej obudowie. Czasami ciężko go zauważyć. (kiedyś niepotrzebnie rozbierałem radio).
  • Spec od car audio
    W tym modelu akurat olbrzymi opis jest przyklejony na górnej blaszce na radiu. Wiem bo akurat takie przeszło przez moje ręce ale stwierdziłem - skoro opis jest na radiu to nie ma sensu go na już na Studio 24 wrzucać.
    :arrow: arko100 - niestety obszukałem obudowe i nic nie było

:arrow: djlj24 - jeśli piszesz o nalepce (dołączam jej skan) na zdejmowanej pokrywce to jest tam opis kolorowej wiązki z wtykiem _której_nie_mam_ (z radia wychodzi tylko przewód antenowy , kabelek z parą cinchy z nalepką REAR i to nieszczęsne wbudowane gniazdko).

Skończyło się rozwaleniem radia prawie na części pierwsze - obyło się bez rozszyfrowywania bo przy punktach lutowniczych gniazdka są opisy.
    Dorzucam spreparowany opis (widok na gniazdko) - może komuś się przyda.
    Po podpięciu okazało się że nie działa CD i panel bez podświetlenia.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Najlepsze, że u mnie na nalepce był opis, który wyglądał prawie jak Twój opis. Co prawda metodą na rysuneczki w środku złącza.
    WojtasJD napisał:

Po podpięciu okazało się że nie działa CD i panel bez podświetlenia.

no to kończe temat :D :

1. brak podświetlenia -> spalone wszystkie sześć żarówek

2. nie działa CD -> zjarany R1002, wstawiłem 10Ω tak jak tu podano (to już jakiś standard) :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=179458

i jak wyżej kopci sie ponownie, grzeje sie L2726 i nawet pare razy zakręcił płytą.
    Jak sie popatrzy na płytke to w tym miejscu Philips zrobił numer i zastosował nieco inny OpAmp mocy (L2726 w obudowie SO20) - a troche dalej siedzą dwa L2722 w DIP8.

Oczywiście problemy ze zdobyciem oryginału a pod ręką miałem L272M (DIP8) oraz L272D (SO16) - te wzmacniacze operacyjne są zbliżone budową i parametrami do L2726, nie mają wewnatrz diody między wyjściem i +Vs (clamp diode) co może być niekorzystne (dla niego) przy sterowaniu obciążeń indukcyjnych.
    Ze względu na wymiary pod lutownice poszedł L272D, do niego małe kabelki i odpowiednio przylutowany nad laminatem w miejsce tamtego, dorzucone jeszcze między każdym z wyjść i +Vs po diodzie 1N4148.
    Nie wygląda to może tak ładnie jak byłby wlutowany oryginał ale dalej szukać , za przesyłki przepłacać - mało sensowne.

Teraz nic sie nie gotuje, radio działa.
    Dzięki za odpowiedzi.