Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1 96r - Ocena stanu silnika po świecach

12 Maj 2018 18:24 804 14
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam Renault Clio 1, 96 rok, silnik 1.4 Energy. Zacząłem szukać w instrukcji i w katalogach i swiece są dobrane prawidłowo.
    Wykręciłem je wczoraj i ukazał mi się taki oto widok.
    Renault Clio 1 96r - Ocena stanu silnika po świecach
    Znajdował się na nich biały nalot i były trochę zaolejone. Zacząłem szperać w internecie i biały nalot może oznaczać, że olej został źle dobrany. Sprawdziłem i faktycznie jest zły olej. Powinien mieć zalanego 5w40 elfa, a jest zalany Lotos 15w40. Czy branie oleju także może być spowodowane źle dobranym olejem? Czy przy zmianie z powrotem na 5w40 trzeba by zrobić płukankę, żeby wypłukać nagar?
    Co wy sądzicie o tych świecach?
    Przebieg auta to 175 tysięcy
  • Poziom 43  
    Witam. Ile kilometrów jest na tych świecach zrobione?
  • Poziom 26  
    Na moje subiektywne oko to silnik kaput i zalanie zadkiego 5W jeszcze pogorszy problem olejowy. Nie bez powodu ktos lal juz tani gesty Lotos 15W.
  • Poziom 39  
    Świece mają taki wygląd bo żre olej. Zmiana oleju jeśli pomoże to w znikomym zakresie. Wiem to z autopsji. Zmieniłem sobie silnik i z racji tego że nie znałem jego stanu i ograniczając koszty wlałem mineralny. Zjadał go jakiś litr na 5000km. Po zmianie na półsyntetyk zjada litr na 6 - 6,5 tys i tak przez już ponad 3 lata.
  • Poziom 33  
    Na dwóch pierwszych widać ewidentnie ślady oleju. Przyczyna- uszczelniacze zaworów lub pierścienie na tłokach. Proponuję zmierzyć ciśnienie na cylindrach, wszystkich.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    carlosg napisał:
    Wykręciłem je wczoraj i ukazał mi się taki oto widok.

Silnik był rozgrzany "po dłuższej trasie" czy po krótkiej jeździe miejskiej ?
  • Poziom 9  
    Świece nie wiem kiedy były wymieniane, auto kupiłem jakieś 2 tygodnie temu. Świece były sprawdzane po krótkiej przejażdżce miejskiej, bo w sumie tylko po mieście jeżdżę.
  • Moderator Samochody
    TM85 napisał:
    Na moje subiektywne oko to silnik kaput i zalanie zadkiego 5W jeszcze pogorszy problem olejowy. Nie bez powodu ktos lal juz tani gesty Lotos 15W.

Ty jesteś RZadki, nic ten olej nie pogorszy.

Musiałem wtrącić gadajcie sobie dalej :D
  • Moderator Samochody
    Po syfiastym Lotosie lepiej nie ryzykować oleju który dobrze wymywa syf ani żadnych płukanek, bo silnik może tego nie przeżyć. Jak chcesz mieć czysty to tylko rozbieranie go.
  • Poziom 33  
    Nie powinno się zalewać silnika olejem syntetycznym , który wcześniej pracował na mineralnym , bo jak kolega wyżej stwierdził rozczelni go i może być po silniku , ewentualnie będzie sie z niego lało . :|
  • Poziom 43  
    SKM 1964 napisał:
    Nie powinno się zalewać silnika olejem syntetycznym , który wcześniej pracował na mineralnym , bo jak kolega wyżej stwierdził rozczelni go i może być po silniku , ewentualnie będzie sie z niego lało .

To jest mit bo jak masz twarde simmeringi i uszczelki to nic nie pomoże .
  • Poziom 9  
    Na yt gościu mówi, że normalnie można zalać syntetyczny po mineralnym tylko trzeba dolać płukankę, żeby wypłukał cały nagar:
    https://www.youtube.com/watch?v=GG5ocwsytPY
    Do mojego auta producent zaleca ELF EXCELLIUM LDX 5W40, więc Lotos 15w40 wydaje się być źle dobranym olejem.
    Czy możliwe, że zmiana na prawidłowy rozwiąże problem? Zastanawiam się, bo nie wiem czy robić to auto czy je dojeździć i zezłomować.
  • Poziom 43  
    carlosg napisał:
    Na yt gościu mówi

Jak powie, że pała odrośnie dwa razy wieksza po ucięciu to se utniesz? Facio ma niezłą nawijkę na yt ale niewiele z tego zbiega się z prawdą. Zalej mu tego Elfa i sprawdź sam efekty.
  • Poziom 9  
    Czy to może być od uszczelki pokrywy zaworów? Znalazłem taką informacje na internecie. No a u mnie jak patrze było coś robione bo pokrywa zamontowana jest na czarny silikon. W sumie gdyby brał olej to by dymił prawda? Bo u mnie nic nie dymi, chodzi ładnie
  • Poziom 39  
    carlosg napisał:
    Bo u mnie nic nie dymi, chodzi ładnie

Nic nie dymi niewiele cieknie a olej znika. Może on go do rafinerii potajemnie oddaje? Taki agent Orlenu albo Petrochemii on jest robi ci na przekór. Ktoś lał tani olej bo go lał dużo a więc musiało być tanio. Widoczne dymienie to zjadanie oleju w ilości litr na 100km i czyszczenie świec co 200km przy jeździe po mieście. Może ten zjada litr na 500km więc dymu może jeszcze nie widać ale pewnie czuć palony olej z wydechu.....

Dodano po 1 [minuty]:

Pokrywa zalepiona bo pewnie ciekło i na uszczelkę brakowało albo nowa była nic nie warta.