Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mazda 3 sedan 2005 r - nie można otworzyć klapy bagażnika bez kluczyka

12 May 2018 18:24 1563 1
  • Level 14  
    Witam , nie mogę w moim samochodzie(mazda 3 sedan) otworzyć klapy bagażnika jak tylko z kluczyka ,klapą mogę zamykać i otwierać całe auto ,ale aby podnieść klapę ,muszę wcisnąć w niej przycisk i przekręcić go kluczykiem w prawo.Może ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak ,bo to raczej nie normalne zachowanie.Wydaje mi się że jak jest auto otwarte powinienem otworzyć auto wciskając tylko przycisk w klapie. Na zdjęciu pokazałem jak to wygląda. Z góry dziękuję za sugestie/pomoc.
  • Level 14  
    krzysztof0 wrote:
    Witam , nie mogę w moim samochodzie(mazda 3 sedan) otworzyć klapy bagażnika jak tylko z kluczyka ,klapą mogę zamykać i otwierać całe auto ,ale aby podnieść klapę ,muszę wcisnąć w niej przycisk i przekręcić go kluczykiem w prawo.Może ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak ,bo to raczej nie normalne zachowanie.Wydaje mi się że jak jest auto otwarte powinienem otworzyć auto wciskając tylko przycisk w klapie. Na zdjęciu pokazałem jak to wygląda. Z góry dziękuję za sugestie/pomoc.

No jestem w kropce :
    1) jak wciskam przyskik w klapie bagaznika to jest tam mikro-przełącznik przepusza plus , czyli jak wciskam przycisk na klapie bagaznika ,to uruchamiam mikroprzełącznik co zwiera dwa kabelki ,
    2)cięgło zamka ani drgnie ,na kostce do siłownika nie ma wogóle napięcia
    3) według mnie ,musi być jakaś zależność, czy auto jest otwarte czy zamkniętę ,i jakiś czujnik tego czy coś?