Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

climatornik skoda octavia 1 1U 2004 r

12 Maj 2018 19:49 570 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pozwoliłem sobie u Was napisać ponieważ nie wiem za bardzo gdzie szukać problemu. A konkretnie posiadam Skodę Octavie 1U z 2004 z climaronikiem. No i właśnie z tym climatronikiem mam problem, ponieważ przestał działać. Klima jest nabita, sprzęgło na kompresorze działa (sprawdzane na krótko) , moduł sterujący wiatrakami też jest sprawny. Natomiast sterowniku klimatyzacji wiszą dwa błędy. Jednym z nich to 00818 - czujnik temperatury na wyjściu z parownika w układzie klimatyzacji (G263) i powiem tak że mam problem ze zlokalizowaniem tego czujnika chodź też kiedyś krążyły mity o tym że ponoć da się ten czujnik wykodować. Jeżeli wiecie jak to zrobić i poprosiłbym o jakieś nakierowanie , ponieważ ja już kilkukrotnie próbowałem ale to nic nie daje. Dodatkowo w blokach pomiarowych w grupie 007 w 4 tabelce wyświetla mi temperaturę -99.0 *C. I teraz nie wiem czy to wina właśnie tego czujnika z który jest wyświetlany błąd czy od czegoś innego. Szukałem w internecie jakiegoś nakierowania ale nic nie znalazłem. Jeżeli macie jakiś pomysł na to prosiłbym o wskazanie odpowiedniego kierunku. W załączniku screeny z vcdsa

climatornik skoda octavia 1 1U 2004 r climatornik skoda octavia 1 1U 2004 r climatornik skoda octavia 1 1U 2004 r
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Zmień kodowanie.
    W tej chwili masz 11000, daj na 01000.
    Zrobisz to wchodząc w KODOWANIE - 07.
    Wtedy będzie bez tego czujnika i w blokach powinno być ok i klima powinna ruszyć.
    To nie są mity, nie każda wersja go ma i można to bez problemu wykodować.
  • Poziom 10  
    Tego kodowania które podałeś też próbowałem ale to nic nie dało.
  • Poziom 10  
    grala1 napisał:
    Wtedy będzie bez tego czujnika i w blokach powinno być ok i klima powinna ruszyć.

Ustawiłem to kodowanie 01000 problem z G263 znikł ale klima jak nie działała tak nie działa. Ale zauważyłem że po wejściu w silnik i wybranie opcji "test elementów wykonawczych" i przejściu do "inicjalizacji sprzęgła klimatyzacji" jest cisza. Doda że sprzęgło było podłączone na krótko i działało. I teraz pytanie czy ktoś ma pomysł gdzie szukać problemu w złym kodowaniu sterownika silnika? czy ......?
  • Admin grupy Samochody
    szarysse napisał:
    I teraz pytani czy ktoś ma pomysł gdzie szukać problemu w złym kodowaniu? czy ......?
    W instalacji.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Wcześniej napisałeś że nie dziala to kodowanie.
    Powodów moze być kilka.
    Jakie jest ciśnienie czynnika widoczne w sterowniku silnika?
    Czy po włączeniu klimatyzacji ruszają wentylatory na chłodnicy?
    Co widac w bloku pomiarowym nr 1 w sterowniku klimatyzacji?
  • Poziom 10  
    posprawdzam zrobię screeny i pokażę. A czy możesz mi podpowiedzieć w którym bloku jest pokazane ciśnienie czynnika?

Po włączeniu klimatyzacji wentylatory nie ruszają. Ruszą tylko podczas włączenia opcji "test elementów wykonawczych" w klimatyzacji. A podczas robienia testu elementów wykonawczych w sterowniku silnika to czy ciśnienie jest w układzie czy nie ma to sprzęgło chyba powinno ruszyć. Tzn tak mi się wydaje ;)