Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Szlifierka kątowa Graphite 900 - Nie startuje na agregacie

12 Maj 2018 21:22 1401 23
 • Poziom 8  
  Witam

  Posiadam szlifierkę Graphite 900W, używam sporadycznie ale ostatnio potrzebuję korzystać z niej w miejscu gdzie nie mam dostępu do gniazdka. Zakupiłem niedawno agregat prądotwórczy Hyundai 2000W praca, 2200W max. Wszystkie urządzenia dotychczas pracowały z tym agregatem ok tj. wiertarka 1100W, szlifierka oscylacyjna 600W wszelkie ładowarki itp. Pojawił mi się problem z nową szlifierką dopiero. Gdy zasilam ją z sieci to działa poprawnie, jest mocna i startuje bez problemu natomiast po podłączeniu do agregatu zaczyna się rozkręcać i gaśnie, tak kilka razy i zaprzestaje tego. Próbowałam kilka razy i zawsze to samo. Mam dwa gniazdka na agregacie gdy podłacze drugie urządzenie do gniazdka obok to oba pracują tyle że to inne urządzenie działa poprawnie a szlifierka jest słabiutka. Maksymalnie na agregacie pracowały dwie wiertarki na raz tj. 1100W i 600W.

  Nie mam pomysłu co może być problemem, proszę o pomoc.
 • Poziom 22  
  Moim zdaniem za duży prąd rozruchu i dlatego szlifierka nie startuje.
 • Poziom 8  
  Wtedy nie startowała by przy włączonym drugim urządzeniu. Poza tym wątpie by na stracie potrzebował 2200W
 • Poziom 8  
  Nic bardziej szczegółowego nie mam. Szlifierka ma antyrestarta.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  W tym temacie był poruszany taki sam problem Link.
 • Poziom 8  
  Hmm, dzięki za linka, szukałem wcześniej ale tego akurat nie znalazłem.

  W takim razie macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić bez wymiany włącznika na ten bez antyrestartu?
  Szlifierka na gwarancji, cud techniki to, to nie jest więc zachowanie gwarancję wolę zachować.
 • Poziom 8  
  Ta co mam nie posiada softstartu
 • Poziom 8  
  Nie posiadam oscyloskopu niestety, mogę najwyżej podpiąć multimetr i sprawdzić czy nie ma dużych wachnięć napięcia i to wszystko.
 • Poziom 42  
  SKM 1964 napisał:
  czy generuje pełną sinusoidę .??

  A co ma pełna sinusoida do silnika komutatorowego???
  Bardziej do tego "antyrestarta" .
  Wg.mnie agragat nie może wydać wystarczająco dużego prądu aby silnik ruszył. Siada napięcie. Atyrestart traktuje to jako wyłączenie i czeka chwilę, a potem znów to samo. Generator drgań samowzbudnych...
 • Poziom 8  
  Cytat:

  Wg.mnie agragat nie może wydać wystarczająco dużego prądu aby silnik ruszył. Siada napięcie. Atyrestart traktuje to jako wyłączenie i czeka chwilę, a potem znów to samo.


  Przy podłączonych dwóch urządzeniach do agregatu szlifierka startuje i działa tylko obrotów nie osiąga. Poza tym agregat zasilał już "mocniejsze" narzędzia.
 • Poziom 8  
  No właśnie, nawet gorsze też często już coś mają. Miałem szlifierke Niteo na działkę, pracowała ok tylko że upaliła się przy komutatorze a przezwojenie się nie opłaca. Jedyne co miała to ręczną regulację obrotów. Najśmieszniejsze że kolega jest budowlańcem, kupił kiedyś z przymusu bo swojej zapomniał a Biedronka to był jedyny sklep w okolicy i już trzy lata ją dociera☺
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam,
  Jeœli agregat nie ma dobrej jakoœci modułu AVR lub pršdnicę o niestabilnych parametrach pršdu to dla nowych szlifierek kštowych jednoręcznych niezależnie od marki i modelu może występować problem z prawidłowš ich pracš. Przepisy wprowadzone jakiœ czas temu wymusiły na producentach szlifierek kštowych stosowanie wyłšczników, które w przypadku zaniku napięcia nie pozwolš na samoistne uruchomienie się urzšdzenia po powrocie napięcia. W tych jednoręcznych szlifierkach wyłšczniki sš czułe na niewłaœciwš częstotliwoœć, spadki i skoki napięcia. W wiertarkach stosuje się prosta regulację rezystorowš. To nie jest więc kwestia mocy agregatu. Nie jest to też jakakolwiek wada szlifierki. Proszę spróbować pomiędzy agregatem a urzšdzeniem wpišć jakiœ filtr – nawet listwa zasilajšca komputerowa z filtrem antyprzepięciowym może pomóc. Może ale nie musi – kwestia agregatu ale zawsze warto spróbować. Mamy nadzieję, że pomoże.
 • Poziom 8  
  Dziękuję, szlifierka poszła do wymiany włącznika. Producent zrobi to odpłatnie, 16zł kosztuje włącznik bez zabezpieczenia + robocizna i zachowam gwarancję.