Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ułożyć wiele kabli w listwach aby się nie zakłócały?

13 Maj 2018 03:16 351 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Urządzam sobie mieszkanie i chce przed ułożeniem listw poukładać w nich kable.
    Mam w planie z pokoju, w którym będzie stał komputer położyć do salonu na odcinku 18m (po listwach) kable takie jak:
    2x kabel lan 20m - RJ45 UTP CAT6 (od rutera do 2 komputerów ) Internet 600mb vectra
    1x kabel HDMI 20m - HDMI 2.0 (napisane, że potrójnie ekranowany)
    1x przedłużacz USB 20m - kabel USB 2.0 aktywny (po 10m ma wbudowany wzmacniacz
    1x kabel optyczny toslink T-T 20m VITALCO

Na drodze kabli po drodze nie ma żadnej siły na 90%, są za to po drodze 4 puszki do gniazdek, gdzie w najbliższym punkcie są w odległości 5cm od wszystkich wyżej wymienionych kabli.
    Nie wiem czy ma to znaczenie jakiekolwiek, ale kabel będzie przebiegał obok:
    lodówki (10cm odległosci)
    Mikrofala (120cm odległości)
    Piekarnik (80cm odległości)

Zanim zainwestuje w te wszystkie kable chce chociaż trochę się upewnić czy nie będą one siebie nawzajem zakłócać i czy reszta rzeczy tez nie będzie miała na nie wpływu.

Z góry dziekuje za odp. :)
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    O Toslink możesz sie nie obawiać, Ethernet też raczej bez problemu - ale zastosowałbym kabel FTP. Co do kabla USB - repeater musi być co 5m i takie "piętrowe" kombinacje nie zawsze działają.
    Z kablami HDMI w praktyce też bywa różnie.

BTW - nie da się komputera zbliżyć do wyświetlacza?
  • Poziom 2  
    No zbliżyć sie na pewno nie da. Bo to z pseudo biura chce miec wpięcie w salonie do tv 4k i kina domowego. Myślałem o kablach ftp, ale dużo sie naczytałem ze te kable musza miec uziemienie ekranów a totalnie nie ogarniam tego jak. Jak zadzwoniłem do działu technicznego vectry to nie potrafili mi odp czy ich rutero-modemy są do tego przystosowane.