Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 8l 1.6 - Obroty po remoncie

13 Maj 2018 10:17 735 4
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam swoją A3 ok 4 lata i niestety litr oleju na 800 km albo i mniej szło w atmosferę, wymieniłem pierścienie panewki regeneracja głowicy uszczelki itp wszystko nowe ale do rzeczy przy okazji remontu wyjąłem przepustnice żeby wyczyścić była brudna czyscilem pędzelkiem i benzyna extrakcyjna delikatnie żeby nic nie popsuć. Po pierwszym odpaleniu obroty są 2 tys i tak się utrzymują zrobiłem już 300 km jeżdżąc do 2,5 tys obr żeby wszystko się ułożyło ale na luzie obroty dalej są 2 tys przed czyszczeniem przepustnicy jak i przed remontem silnika obroty były ok 800 plus minus, kolega połączył komp i było napisane coś o nastawniku przepustnicy jak chcieliśmy zrobić adaptacje to nie dało się ponieważ wartości pokazywały się na chwilę tylko program jaki miał to Delphi autocom nie znam się na tym... Czy przepustnica może być uszkodzona czy VAG uratuje sprawę?
    Ps
    Dla posiadaczy 1,6 akl polecam wymianę pierścieni i uszczelniaczy zaworowych oraz dobrej jakości olej z normą 502 czyli 5w40 na 300 km musiałem pół litra czasem dolać po tym zabiegu nic jeszcze nie dole wałem

Pozdrawiam i liczę na odp:)
  • Poziom 13  
    Czujnik pozycji przepustnicy sprawdź , taki potencjometr z boku na osi przepustnicy , piny we styczce kontaktują ?
  • Poziom 7  
    Wszystko złożone jak książka pisze przepustnica myta delikatnie auto com widzi wartości przepustnicy ale tylko przez chwilę myślę o vagu ale w mojej okolicy spory koszt usługi
  • Poziom 14  
    no to bardzo ładnie, że operacja z "uszczelnieniem" silnika się udała...
    po "wyczyszczeniu przepustnicy" trzeba wykasować "wyuczone wartości"
    oraz przeprowadzić Jej adaptację... jeśli się tego Nie wykona to mogą wystąpić
    problemy z obrotami silnika, uruchamianiem itp...