Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon Leelen JB-304 dodatkowa kamera

lukpio3 13 May 2018 10:30 813 3
Fluke Kamera Termowizyjna
 • #1
  lukpio3
  Level 21  
  Witajcie,
  Posiadam u siebie zamontowany wideodomofon Leelen JB-304. Domofon był instalowany w miejsce poprzedniego który z kolejny był montowany ok 10 lat temu. Problem polega na tym że wysokość słupka i miejsce osadzenia domofonu gdy był on montowany pierwszy raz, czyli 10 lat temu było ok. W między czas remontowali drogę którą podnieśli, zrobili na wyżej wjazd i skutek jest taki że kamera w domofonie w tej chwili jest za nisko. Powinna być na wysokości ponad 160cm natomiast u mnie jest ona na wysokości ok 150cm. Tak jak mówiłem, wcześniej był niższy wjazd i było ok, teraz po jego podniesieniu na co nie miałem wpływu żadnego, musiał by przebudowywać ogrodzenie i je podnosić. Pomyślałem zatem i montażu dodatkowej kamery, najlepiej takiej wandaloodpornej, obrotowej na podczerwień. I teraz pytanie do Państwa, czy do tego domofonu jest możliwość zamontowania dodatkowej kamery? Wszystkie kamery które oglądałem mają zupełnie inne podłączenia i obawiam się że może być problem. Może jest jakaś kamera dodatkowo którą dało by radę dołożyć do tego domofonu? Z góry dziękuję za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #2
  suworow
  Admin of Property security
  Można podłaczyć każdą kamerę analogową ( TVI, CVI AHD) pozwalającą przełączyć się w tryb CVBC. Nie rozumiem tylko po co obrotową i z czego kolega zamierza nią sterować ?
  140 -150 cm to nie jest mało.
  Ja bym zaczął od:
  -wymiana obiektywu na szerokokątny- można zapytać dystrybutora może nawet ma takie w
  ofercie
  - sprawdzenie czy nie pojawiły się w ofercie kamery z większym kątem widzenia. Obecnie większość dostawców ma kamery z kątem min 100 stopni w poziomie co przekłada się na prawie 80mw pionie
  - sprawdzenie jak z monitorami będzie współpracowała kamera innego producenta.

  pozdrawiam
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #3
  lukpio3
  Level 21  
  Nie miałem na myśli kamery obrotowej w takim sensie że chciałem nią sterować tylko w takim aby dało się ją ustawić pod takim kątem jaki bym chciał i tak już by została.

  Co do inne kasty z kamerą szerokokątną to też już weryfikowałem. Producent nawet ma taką kasetę gdzie kamerę można obracać. Problem w tym że jest to zwykła prosta kaseta a ja potrzebuję kasety z szyfratorem + karty zbliżeniowe. A taka z kamerą którą mona obracać już nie występuje stąd pomyślałem czy by nie dołożyć dodatkowej kamery na słupek. 150cm może i mało nie jest ale jak stoi przy furtce osoba mająca ponad 180cm wzrostu jak ja to jej twarzy już nie widać, widzę jedynie szyję.

  Zapomniałem dodać że powierzchnia przed furtką nie jest prosta. Ona idzie do góry więc osoba stojąca np metr od furtki stoi kilka cm wyżej przez co kamera też ją inaczej widzi. Bo gdyby kamera była zamontowana na wysokości 150cm tak jak jest teraz i powierzchnia przed furtką była płaska to myślę że było by ok ale że ona się podnosi to mam taki efekt jaki mam.
 • #4
  suworow
  Admin of Property security
  lukpio3 wrote:
  150cm może i mało nie jest ale jak stoi przy furtce osoba mająca ponad 180cm wzrostu jak ja to jej twarzy już nie widać, widzę jedynie szyję.


  Chodziło mi o to, że nie jest to mało dla kamery o kącie rzędu 100 stopni :)
  Dla standardowej typu rzędu 70 stopni będzie to ciut za mało.
  lukpio3 wrote:
  Problem w tym że jest to zwykła prosta kaseta a ja potrzebuję kasety z szyfratorem + karty zbliżeniowe

  Znowu nie problem. Zazwyczaj montujemy commaxa który nie ma takich " udogodnień" i jakoś sobie radzimy:
  http://e-system.net.pl/GALERIA-NASZE_INSTALACJE.php


  ps. a dodatkowa kamera na słupku czy masz jakieś lepsze miejsce
  ps 2. kiedyś montowaliśmy dodatkowe kamerki, ale odkąd pojawiły się te o szerszym kącie widzenia raczej odchodzimy od tego.