Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 2 napęd nie wysuwa

Prooomil 02 Sie 2008 19:34 85248 232
    dracco13
    Poziom 9  
    witam mam nową konsolę SCPH-77004 przerobioną czipem modbo wszystko było już zamontowane nic nie grzebałem na początku dobrze chodziła po ok. dwóch dniach nie ma obrazu na telewizorze nawet ekranu startowego sprawdzałem na dwóch telewizorach i było tak samo wie ktoś czym to mogło być spowodowane??
  • PCBway
    GMBh2
    Poziom 1  
    Witam. Mam dość nietypowy problem. Córka podłączyła odwrotnie (dołem do góry) wtyczke od maty do tańczenia. (nie wiem jak jej się to udało). Mata przestała działać - na szczęscie port i konsola nie uległa zepsuciu. Czy jest możliwość naprawy maty? Czy problem jest w wtyczce, czy spaliło się jakiś bezpiecznik, układ w macie? Bedę wdzięczny za odpowiedź.
    Witek94
    Poziom 10  
    Witam
    Radziłbym ci najpierw zobaczyć kabel i wtyczkę, czy dobrze przewodzi i czy nie jest zniekształcona.

Pozdrawiam
    prescott
    Poziom 2  
    Witam, panowie poradzcie zdiagnozowac. Przeczytalem caly watek ale nie mam pewnosci co do tej usterki.
    Dostalem uszkodzona SCPH-30004 i probuje ja postawic na nogi, dla siebie.
    Tracking chodzi ok, laser zapala sie i unosi ale nie kreci plyta. Wykonuje z pol obrotu i to wszystko. Cewki wygladaja ok - ok.5 Ohm. Wszystkie bezpieczniki sa cale.
    Czy oplaca sie inwestowac w laser czy lepiej w Network Adapter z hdd ? Ceny podobne.

Sterownik lasera i napedu: BA5815 i BA6664
    jques
    Poziom 11  
    Witam
    Czy ktoś spotkał się z czymś takim, ze po montażu MODBO760 przestała działać część klawiszy na padzie :/ a mianowicie: kolko, krzyżyk, trójkąt, kwadrat.. krzyżak i start działa(tyle moglem sprawdzić) Sama konsola pracuje prawidłowo i Chip tez.
    Pozdrawiam
    jarecigsxr
    Poziom 9  
    prescott napisał:
    Witam, panowie poradzcie zdiagnozowac. Przeczytalem caly watek ale nie mam pewnosci co do tej usterki.
    Tracking chodzi ok, laser zapala sie i unosi ale nie kreci plyta. Wykonuje z pol obrotu i to wszystko. Cewki wygladaja ok - ok.5 Ohm. Wszystkie bezpieczniki sa cale.
    Czy oplaca sie inwestowac w laser czy lepiej w Network Adapter z hdd ? Ceny podobne.

Lepiej kupic Network Adapter i twardziela (ja tak mam ) do tego zainstalowac odpowiednie programy na karcie pamieci,wtedy nie jest potrzebna plyta z hd loaderem w napedzie ,w zasadzie naped nie bedzie wcale potrzebny,do tego mamy mozliwosc podpiecia pamieci przenosnej z filmami czy muza zrzucona z kompa pod gniazdo usb w ps2 i odtwarzania przez nasza konsole poszczegolnych plikow,naprawde super sprawa a nowe wersje hd loadera umieszczonego na karcie obsluguja takze dyski wieksze od 120g(ja mam 360 baracudy i ponad 40 gier ,pare film i sporo wolnego miejsca) dodam jeszcze ze sa obslugiwane gry dvd9 takie jak Gran Turismo 4 , mozliwosc grania po sieci w nasze ulubione gry to dodatkowa wygoda.
    Kondzior_polska
    Poziom 1  
    Witam serdecznie. Mam mega problem prawdopodobnie wyłończyłem chip i konsola przestałą mi czytać nie orginalne gierki. Jak wciskam power laser chwile słychac i tylko czarny obraz, jak zresetuje to pojawia sie ekran głowny sony itd. a po chwili pleas insert disc plastation 2. Konsola czytała wszystko przez pare ładnych lat. Mam chip Matrix czy ktoś moze mi pomóc. Konsole PS2 mam tą małą. Dodam że orginały PS2 i PSX czyta elegancko.
    CRYPTOMAN
    Poziom 14  
    SPRAWDZ SCIERZKI LUB SPRAWDZ MODA.MOZE COS SIE SP.

Regulamin pkt.15 - proszę poprawić post. [dzimi]
    all510
    Poziom 13  
    prescott napisał:

Mam chyba z pieć laserów w których sa dobre cewki,najcześciej to emitery lasera padają , co do hdd i odpalania z karty to bedziesz potrzebował chipa.Ze wzgledu na rozwalajace sie wszedzie płyty obstawał bym raczej przy hdd ,chociaż nie wszystkie gry działaja ,ale wiekszość tak
  • PCBway
    stefcio
    Poziom 21  
    Witam
    Udało mi się kupić konsolę Playstation2 za 20zł uszkodzoną, ale może się uda i dzieciak będzie miał.
    Mianowicie jest to „gruba” SCPH-50003 PAL model płyty GH – 023. Po podłączeniu to TV i sieci konsola okazuję się działa, ale nie wczytuje płyt. Nie ma śladów majsterkowania czy przerabiania „chipami”. Otwierana była, ale chyba to kogoś przerosło. Laser działa „świeci” płyta kręci się, laser jak by nazwać chyba walczy po płyta kręci się z różnymi prędkościami, ale nic się nie dzieje. Mam wrażenie jak by problem był z przesuwaniem głowicy ale i ten silniczek też działa. Rezystancia cewek lasera to 6,9 Ohma każda, więc raczej Ok
    Tymi małymi „perkami” jeszcze nie kręciłem zostawię to w ostateczności, regulacja wysokości głowicy lasera nic nie daje, raz jedynie wyskoczyło szare tło i napis „ NO DATA” tak jak by płyta była czysta. Ale to tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzyło. Chwilowo pomysłów brak, czekam na wszelkie sugestie. Czy te konsole miały jakieś słabe punkty? Co powinienem jeszcze sprawdzić? Jakieś pomysły?
    michaelux
    Poziom 2  
    witam
    mam taki problem wibracja jest włączona w opcjach gry a pad nie wibruje podczas gry?
    co to może byc za przyczyna?
    pad jest sprawny
    prosze o jakies podpowiedzi co z tym zrobić
    all510
    Poziom 13  
    stefcio napisał:
    Witam
    Udało mi się kupić konsolę Playstation2 za 20zł uszkodzoną, ale może się uda i dzieciak będzie miał.
    Mianowicie jest to „gruba” SCPH-50003 PAL model płyty GH – 023. Po podłączeniu to TV i sieci konsola okazuję się działa, ale nie wczytuje płyt. Nie ma śladów majsterkowania czy przerabiania „chipami”. Otwierana była, ale chyba to kogoś przerosło. Laser działa „świeci” płyta kręci się, laser jak by nazwać chyba walczy po płyta kręci się z różnymi prędkościami, ale nic się nie dzieje. Mam wrażenie jak by problem był z przesuwaniem głowicy ale i ten silniczek też działa. Rezystancia cewek lasera to 6,9 Ohma każda, więc raczej Ok
    Tymi małymi „perkami” jeszcze nie kręciłem zostawię to w ostateczności, regulacja wysokości głowicy lasera nic nie daje, raz jedynie wyskoczyło szare tło i napis „ NO DATA” tak jak by płyta była czysta. Ale to tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzyło. Chwilowo pomysłów brak, czekam na wszelkie sugestie. Czy te konsole miały jakieś słabe punkty? Co powinienem jeszcze sprawdzić? Jakieś pomysły?

sprawdź czy czyta cd (nie dvd) spróbuj regulowć laser (białe pokrętło i śróbka trox na laserze) ,może być laser padniety (niekoniecznie cewki) ,sterownik la ,lub bezpiecznik,cudów nie ma ,przy tej cenie warto było.

Dodano po 1 [minuty]:

michaelux napisał:
    witam
    mam taki problem wibracja jest włączona w opcjach gry a pad nie wibruje podczas gry?
    co to może byc za przyczyna?
    pad jest sprawny
    prosze o jakies podpowiedzi co z tym zrobić

jeśli to pad orginalny mozliwe ,ze poszedł bezpiecznik od wibracji , jeśli nie to tak moze byc.
    michaelux
    Poziom 2  
    jak włączam w ustawienach gry wibracje to przez chwile wibruje pad
    stefcio
    Poziom 21  
    michaelux napisał:
    jak włączam w ustawienach gry wibracje to przez chwile wibruje pad

Bo pad nie wibruje non stop podczas gry tylko w wybranych momentach. Np: gdy jesteś ostrzeliwany lub po prostu "giniesz". Są też takie gry, które, mimo że mają taką opcję w ustawieniach to podczas gry i tak pad nie wibruję. Spróbuj na innej grze.
    Przemek151
    Poziom 1  
    Mam problem z ps2 slim.Laser się nie rusza ani płytka się nie kręci bardzo proszę powiedzcie mi co się stało bo ja sam nie wiem co się stało !!
    THoTH
    Poziom 15  
    Przemek151
    Jeśli używasz Swap magic to sprawdź, czy jest w prawym, dolnym rogu zatyczka do blokowania czujnika zamknięcia klapki. powodzenia
    Dodi222
    Poziom 11  
    Czu ktos wie gdzie znajduja sie bezpieczniki od napedu dla konsoli PlayStation2 V 70004? Objaw jest taki, ze po wlozeniu plyty wogole ja nie kreci, laser sie przesunie,ale plyta sie nei kreci. Oczywiscie spr czujniki zamkniecia klapki i caly mechanizm z laserem - wymieniony ze sprawnej konsoli. Podejrzewam bezpiczniki , ale moze ma ktos inny pomysl?
    all510
    Poziom 13  
    Może być bezpiecznik , a może być też rs2004 uszkodzony ,sprawdź wszystkie ,jeśli bedzie spalony napewno go znajdziesz .
    Dodi222
    Poziom 11  
    Dzieki, juz znalazlem, uszkodzony bezpiecznik PS13.
    Mam jeszcze jedno pytanie, mam druga plyte z tej samej wersji konsoli, ktora wlacza sie,wiatrak dziala, dioda idzie na zielono,ale nic nie pokazuje na ekranie, nie ma audio ani obrazu :(
    Prosze o jakies sugestie :)
    MalyPL
    Poziom 11  
    Jeżeli konsola była przerabiana to może być urwana ścieżka przy punktach Q,T,U,V,M,N,O,P oczywiście to tylko sugestia. Sam miałem to w którymś z nowszych modeli, tylko że tam jak pokazują schematy lutuje się przewody bezpośrednio do rezystorów i jeden z nich "odlutował" się od płyty. Od tamtej pory lutuję przewody do blaszek.
    Dodi222
    Poziom 11  
    No wlasnie z tego co widze, to na plycie widac slady po chipie, wiec byla kiedys przerabiana. Z tego co sie dowiedzialem, to jest po nieudanej przerobce. A czy ma ktos moze rozpiske, za co odpowiadaja poszczegolne bezpieczniki oznacozne jako "PS" ? Sprawdzilem, ze jeden ejst przepalony - jutro zkaupie nowy i sprawdze czy cos pomoze

Proszę poprawić treść postu - liczne błędy ortograficzne - zgodnie z regulaminem pkt. 15. Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu.[dzimi]
    Rob
    Poziom 18  
    Dla tych którzy mają problem z PS2 tego typu że pali się czerwona dioda a po wciśnięciu zapala się zielona na chwilę po czym gaśnie i znowu pali się tylko czerwona.

Rozwiązaniem problemu było przylutowanie kondensatora 470uF/16V bezpośrednio do gniazda zasilającego.

Oczywiście wadliwy był zasilacz ale nawet testując tą PS2 na solidnym warsztatowym zasilaczu pojawiał się taki problem.
    Dopiero po dolutowania tego kondensatora PS2 ruszyła.
    Więc myślę że pozostawienie go na pewno nie zaszkodzi.
    Dodi222
    Poziom 11  
    OK, fajno, a czy masz moze kolego schemat plyty glownej, bo ciezko szukac tego elementu po calej plycie PCB :)
    Dodi222
    Poziom 11  
    Jeszcze jedno pytanie - czy nie orientuje sie ktos, co moze odpowiadac za brak obrazu na tv? Konsola normalnei sie wlacza, laserek kreci itp,a na tv ciemno. Oczywiscie spr kabel itp, wszystkie bezpieczniki PS rowneiz ok
    dfergisz
    Poziom 10  
    Witam wszystkich posiadam konsole PS2 Slim 77004 która się nie włącza.Cały czas świeci czerwona dioda,przy włączaniu tylko mignie zielone i dalej jest czerwone.znalazłem prawdopodobnie zepsuty nie wiem czy to kondensator czy bezpiecznik,zaznaczyłem to na obrazku.chciałbym się dowiedzieć czy to może być przyczyna nie działającej konsoli.wie ktoś co to może być i czym to zastąpić?? Rob napisał że trzeba przylutować kondensator lecz nie bardzo wiem gdzie dokładnie.Bardzo proszę o pomoc.

dfergisz
    Poziom 10  
    tak myślałem że to kondensator ale nie byłem pewny.chyba wszystkie bezpieczniki które były oznaczone PS sprawdziłem i one są ok,wiem też że to nie wszystkie bezpieczniki bo wcześniej miałem ps2 slim 75004 i było ich bardzo dużo a tu jest tylko z 5 lub 6.ma ktoś może schemat z oznaczeniami i miejscem bezpieczników na tej płycie głównej???Poradził już sobie ktoś z taką usterką??
    MDP1988
    Poziom 1  
    WItam.
    Ja mam takie nietypowe pytanie.
    Wszystko mi dziala ale nie mam glosu, i nie wiem kompletnie co poradzic, czy moze mi ktos pomoc?
    Z gory dziekuje i pozdrawiam