Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX 3020 - Uzyskiwanie raportów bez wydruku, kłopot z zamiennikiem, chip

13 Maj 2018 20:29 393 2
 • Poziom 6  
  Hej. Jestem laikiem w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

  Jakiś czas temu kupiłem 2 sztuki tonera (zamienniki) do mojego Xeroxa 3020, wraz z wiecznymi czipami jako dodatek (nie wiedziałem wówczas po co to jest). Zamienniki od tego samego kupca, wyglądały identycznie, ten sam numer seryjny, nowe, oryginalnie zapakowane itd. Niestety zużyłem pierwszy zamiennik (który działał bez problemu, bez podmiany czipa), a drugiego zamiennika nie sprawdziłem od razu - i niestety okazało się, że drukarka go nie uznaje. Kombinowałem z podmianą czipów, które dostałem wraz z tonerami, ale nic nie pomogło.

  Chciałem zatem zakupić wieczny chip (rozumiem, że ktoś go wcześniej musi skonfigurować i dopiero wysłać?), żeby ten zamiennik nie poszedł mi na marne, ale do tego potrzebuję:
  Cytat:
  model drukarki
  jaki drukarka ma wersję firmware,
  podać dokładnie numer CRUM
  podać dokładnie numer seryjny urządzenia

  Te dane mogę jedynie uzyskać DRUKUJĄC raporty, a toner nie pozwala mi już na wydruk (jeden wyczerpany, jednego nie uznaje). Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Można w jakichś sposób uzyskać te raporty bez wydruku?

  Co więcej - w jaki sposób mogę kupować zamienniki, jeśli jest szansa, że drukarka go "nie łyknie", czy w takim razie mogę taki rozpakowany, ale nie zużyty toner (zamiennik) zwrócić?

  Bardzo proszę o pomoc!
 • Poziom 37  
  Czyli robiąc tak jak na filmie czyli po włączeniu drukarki wciskasz i trzymasz przycisk STOP CANCEL przez te 5-6 sekund aż zacznie migać dioda nie drukuje ci raportu ?


  Link
 • Poziom 6  
  gradek83 napisał:
  Czyli robiąc tak jak na filmie czyli po włączeniu drukarki wciskasz i trzymasz przycisk STOP CANCEL przez te 5-6 sekund aż zacznie migać dioda nie drukuje ci raportu ?


  Niestety, kwiczenie o brak tonera i wymianę kasety jest tu chyba nadrzędne. Próbowałem, ale nic z tego. A na pełnym zamienniku nic nie wydrukuję, bo go nie przyjmuje. Eh.

  Tych raportów nie można uzyskać bez wydruku, w jakichś inny sposób? Szperam i szperam i nic znaleźć nie mogę.