Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPV46FX00E - Program 1h najkrótszym?

13 Maj 2018 20:39 5868 3
 • Poziom 2  
  Witam, pytanie o zmywarkę Bosch SPV46FX00E.

  Mianowicie, czy to możliwe żeby w dość nowym na rynku modelu nie było programu 30 minutowego?
  Próbowałem dziś w swoim modelu, jednak po wybraniu dowolnego programu i naciśnięciu przycisku VarioSpeedPlus najkrócej skraca do ok. 1h mycia.
  Gdy próbuję wybrać program godzinowy i wtedy VarioSpeedPlus, przycisk VarioSpeedPlus się nie załącza. Instrukcja obsługi niewiele pomaga w tym temacie.

  Co mam nastawić by uruchomić 30 minutowy program? Czy może w tych nowych zmywarkach najkrótszy program to 1h? Załączam zdjęcie panelu zmywarki. Z góry dziękuję za odpowiedź!
 • Pomocny post

  Poziom 39  
  Nie ma i nie będzie krótkich programów mycia ani prania - Bosch rezygnuje powoli z nich ze względu na brak higieny użytkowników oraz nie przestrzegania instrukcji obsługi.

  Dla przykładu:
  - pralka program 10 minut, ładowność max. 1 kg według instrukcji - reklamację związane z czasem prania, czas wydłuża się do 1-2 godzin. Powód: klienci ładują pralkę pełnym 10 kg wsadem i oczekują cudu w postaci wyprania odzieży w 10 minut.

  - zmywarka: klienci nie przestrzegają instrukcji obsługi. Programy Eco, krótkie nie rozpuszczają tłuszczu i brudu z elementów zmywarki częstsze awarie i posądzanie firmy o postarzanie produktu. Mało tego zmywarka za 2 tyś full bayer a ciągle wykorzystywany program ECO. Mało kto raz na miesiąc myje zmywarkę w środku (patrz instrukcja obsługi)

  Teraz czas pracy i mycia tego modelu: funkcja Aqua-Sensor, Sensor załadunku, powodują dobranie optymalnego czasu mycia do wielkości załadunku.
  Dla leniwych zmywarka dodatkowo posiada:
  - Czyszczenie Zmywarki - Program
  - Elektroniczna regeneracja zmywarki
  - 3 Funkcje dodatkowe: VarioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie Extra
 • Poziom 2  
  Znalazłem "ulotkę" dodatkowo dołączoną do instrukcji obsługi, w której jest bardzo dokładnie opisane jakie zmywarki Bosch (w zależności od modelu) posiadają programy. W instrukcji nie było tak szczegółowych danych dotyczących czasu trwania poszczególnych programów.

  Bosch SPV46FX00E - Program 1h najkrótszym?

  Moja zmywarka posiada wszystkie programy oprócz Szybki 65, Szybki 45 i Płukanie wstępne.
 • Specjalista AGD
  Na "ulotce" masz rozpiskę uniwersalną, czyli wszystkie programy jakie mogą występować. Ich fizyczne występowanie jest uzależnione od modelu zmywarki. Coś musieli wymyślić, by było ileś tam modeli a nie 2 max 3 .