Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Word to PDF - odsyłacze - Zmiana nazw odsyłaczy po konwertowaniu do PDF

14 May 2018 09:15 1536 4
  • Level 2  
    Witam.
    Mam problem z zapisaniem pliku word do PDF. Po wybraniu opcji "zapisz jak: PDF" odsyłacze obrazków w tekście zmieniają nazwę i cały tekst się rozjeżdża. Zarówno jak w wordzie jak i w PDF.

Word posiada obrazki z podpisami oraz tekst, w którym przywołane są etykiety obrazków na pomocą opcji ODSYŁACZ. Po wybraniu tej opcji automacztynie pojawia się nazawa etykiery "Rys." Ręcznie zmieniałem te nazwy aby pasowały do teksu, np na "Rysunek". Po wybraniu opcji zapisz jako PDF word automatycznie zmienia nazwę wszystkich odsyłączy na oryginalną " Rys.", co psuje mój tekst.

Jak mogę zapisać dokument w PDF ze zmienionymi nazwami odsyłaczy ?
    Próbowałem użyć konwertera online, również następuje ten sam problem.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 7  
    Miałem ostatnio tą samą zagwozdkę.
    Wkurzyłem się i robię to na chama :D
    Print Screen, wklejam do Photoshopa, skaluje, zapisuje jako PDF.
  • Level 9  
    Niestety to mnie nie ratuje. Muszę mieć to zrobione poprawnie, ponieważ jest to artykuł do publikacji.
    Proszę o pomoc :)
  • Level 2  
    After analyzing your problem One thing is clear. Microsoft Word is not recognizing your Image character set. In this scenario, you can take help of some free DOC to PDF Converter solutions. There are plenty of applications available for free on Google. Do not go after commercial products or frauds that use a Free word but asks money to perform the conversion. In case if you have only a very few files then

You can try RecoveryTools DOCX Migrator software which converts first 5 documents completely free of cost.
  • Level 34  
    Przeczytaj to Link

Od każdego rodzaju (obrazek, tabela, rysunek) dodaj osobny rodzaj podpisu i nic się nie będzie rozjeżdżać.

Problem masz w tym, że używasz automatycznego numerowania z automatycznym stylem. Numerowanie jest automatycznie sprawdzane i poprawiane przed drukowaniem i zapisywaniem czy exportem do innego formatu, a jak masz coś poprawione ręcznie to wraca do automatycznego stylu.

Poszukaj w ustawieniach czy nie ma gdzieś możliwości wyłączania tego, parę lat temu drążyłem i udało mi się to okiełznać, teraz niestety już nie pamiętam co zrobiłem.