Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie mam wybrać tweetery

pitef17 14 May 2018 09:52 603 3
    pitef17
    Level 8  
    Witam. Ostatnio upaliłem w kolumnach głośniczki wysokotonowe. Dodam, że są to kolumny estradowe, nie znam firm samych głośników, bo są to samorobne kolumny. Tweetery są tytanowe, i tyle wiem. Przy prawym biegunie głośnika znajduje się pomiędzy stykiem a kablem taki mały element elektroniczny. Nie wiem co to jest, gdyż jestem osobą niewidomą. Proszę. Dajcie jakieś propozycje wymiany, średnica to około 10 cm, zmierzę i dam znać. Wzmacniacz jakim to napędzam: Te-amp e400- 190w w 4 ohm, 120w przy 8 ohm. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    DjMapet
    Level 43  
    Żeby polecić jakieś głośniki wysokotonowe, trza by wiedzieć, jakie tam były zamontowane, jaką zwrotnicą były cięte (ten "mały element elektroniczny" ?) i jakie midbasy uzupełniają.
    Zamieść fotki kolumn, wszystkich głośników, i elementów zwrotnicy i ew. schemat połączeń, to postaramy się coś zaradzić.

Pozdrawiam.
    pitef17
    Level 8  
    Powiem tak. Wrócę do internatu, to postaram się kogoś poprosić o przeczytanie co jest na tym małym elemenciku..... :) Jednakże na samych głośnikach nie ma niczego napisane. Mogę jedynie powiedzieć, że nie ma tam żadnych skomplikowanych połączeń. Kable od głośników idą prosto do terminala z tyłu, wysokotonowy był cięty tym wspomnianym wcześniej elementem, a mid miał przy sobie kondensator. Konstrukcje proste jak budowa cepa, kupiłem to za grosze. Niedługo będę wymieniał, ale to muszę jakoś naprawić, gdyż muszę je sprzedać
    DjMapet
    Level 43  
    Tak w ciemno (bez urazy :-)), trudno polecić jakieś głośniki wysokotonowe a tytanowe są prawie wszystkie. :-( Jak nie są opisane, to fotki by wiele wyjaśniły. Być może są dostępne do nich cewki (recony) i wystarczy je wymienić?
    Że wysokotonowiec jest cięty kondensatorem (zwrotnica 6 dB/oct), to wiadoma sprawa, ale kondensator przed midbasem?
    Fotki kolego, fotki. :-)

Pozdrawiam.