Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B6 2.0 140KM - Mam problem z klimatyzacją

14 Maj 2018 11:20 2061 2
 • Poziom 2  
  W moim passacie nie działa klimatyzacja która jest sprawdzona - nabita. Nie działają również wentylatory chociaż auto się nie nagrzewa... osiąga temperaturę 90 stopni. Wymieniłem jeden z czujników temperatury ale to nic nie dało. Przed uruchomieniem silnika zapala się również kontrolka żółta oleju i po chwili gaśnie z i formacja sensor Oil.
 • Poziom 35  
  Nie podałeś - klima manualna, czy klimatronik. To, że klima "nabita" nie znaczy, że nadal ma odpowiednią ilość czynnika chłodniczego.
  Np. w moim aucie po ok. 2 tygodniach czynnik "wyparował", instalacja miała być szczelna itd. a okazało się, że nagle chłodnica nieszczelna ( 260 zł chłodnica plus 200 zł napełnienie).
  Czy sprężarka klimy i zawór ciśnieniowy jest sprawny, bezpieczniki sprawdzone. Przy sprawnej instalacji, po jej załączeniu powinny uruchomić się wentylatory. Sprawdź, czy oba swobodnie się obracają a także kostkę połączeniową (bywa pod chłodnicą), której styki mogą być zaśniedziałe a opornica uszkodzona.
  Poszukaj na forach opis podobnej usterki.
 • Poziom 10  
  Podłącz komputer i sprawdz czujnik ciśnienia klimatyzacji, bo jak on oszukuje to nie załączy Ci się sprężarka. Sprawdz napięcie czy wgl dochodzi do zaworu na sprężarce :)