Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 1.4 98r - Brak iskry

piotrunia86 14 May 2018 16:57 1362 8
    piotrunia86
    Level 6  
    Witam,
    Mam taki problem z moim berlingo 1.4 55kw 98r., mianowicie jakieś kilka dni temu po pół godzinnej jeździe zgasiłem samochód - po godzinie wróciłem i nie mogłem go odpalić. Silnik kręci, pompka się włącza (słychać) ale brak iskry. Wymieniłem cewkę, czujnik położenia wału, ten przekaźnik co jest obok aku (podwójny czy jakoś tak). Dziś wymieniłem sterownik razem z immo i kluczykiem (komplet) i dalej nic. Jak nie było iskry tak nie ma. Proszę o pomoc. Dodam ze bezpieczniki są w porządku. Może macie jakiś schemat prądów tzn na których pinach ma być zasilanie np na wtyczce od sterownika. Sterownik Magnetti Marelli IAW 1AP40.
    decybel91
    Level 42  
    Masa piny 36 i 54 oraz obudowa.
    Zasilanie pin 13 i 35 (ten zasila także zawór filtra par paliwa).
    Zasilanie cewki pin 3 z przekaźnika podwojnego pin 5
    Z przekaźnika podwójnego z pinów 4,5,6,10,13 wychodzi zasilanie na cała elektronikę.
    piotrunia86
    Level 6  
    Dzięki za podpowiedź, niebawem sprawdzę. A Wtyczka od cewki zapłonowej? tam są cztery piny i gdzie ma być prąd?
    decybel91
    Level 42  
    decybel91 wrote:

Zasilanie cewki pin 3 z przekaźnika podwojnego pin 5
    elektronikę.
    piotrunia86
    Level 6  
    Ok dzięki i jeszcze pytanko ostatnie: czy na kostce (wtyczce) do której się podłącza sterownik jest też jakaś rozpiska pinów na których ma być zasilanie?
    decybel91
    Level 42  
    albo sterownik albo na wtyku jest opis.
    piotrunia86
    Level 6  
    Cewka nie ma sterowania. Jest chwilę prąd a za sekundę znika. Sterownik inny założony razem z immo i kluczykiem i dalej to samo. Moduł BSI nie wchodzi w grę bo go nie ma. Czy to wina immobilaizera? nie mam centralnego zamka i czy przy kluczyku tym starym jak i nowym jest jakaś bateria która mogła paść? Czy to może mnieć coś wspólnego z gazem który został założony kilka miesięcy temu?

Dodano po 5 [minuty]:

Zdobyłem dwa schematy ale coś nie pasuje do tego modelu bo na wtyczce od sterownika gdzie nie gdzie brakuje kilku pinów. Czy po nr VIN ktoś może mi podesłać schemat?
    kamyczek
    Level 38  
    Od maja 2018 to pewnie już odpalił ... Może lepiej załóż nowy wątek opisując swój problem .