Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa FOTTON ft63a - Brak pracy ciągłej

Pirat91 09 Maj 2018 00:46 132 4
  • #1 09 Maj 2018 00:46
    Pirat91
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z odprowadzeniem wody z wyparzarki oraz zlewu ich odplywy są połączone przy podłodze jednak są zbyt nisko żeby grawitacyjne podłączyć je do kanalizacji. I tu pojawia się moje pytanie. Mam pompę grundfos 15-14 b czy mogę ją wykorzystać jako pompę odpływowa jeśli tak to w jaki sposób najlepiej ja podłączyć.

Wyparzarka jest zaraz pod zalewem nie ma ona pompy wody. Odpływ zlewu jest połączony z odpływem zmywarki za pomocą trójnika i to bez problemów podłączyłem do pompy grundfos 15-14 jednak pompa niechce przepompowac wody do odpływu a jest to jakieś 2 metry i 30-40 cm wysokości co może być nie tak??

0 4
  • #2 09 Maj 2018 06:59
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Nie znalazłem nigdzie jak wysoko może podnieść słup wody ta pompa, jednak zauważyłem takie zdanie" Pompa może być stosowana tylko w ciśnieniowych instalacjach ciepłej wody.", co może moim zdaniem oznaczać,że , nie można jej użyć jako pompy podnoszącej wodę swobodnie napływającą.

0
  • #4 14 Maj 2018 19:11
    Pirat91
    Poziom 2  

Witam. Zakupiłem pompę fotton ft65a aby odpompowac wodę z odpływu wyparzarki oraz zlewozmywaka jednak pompa działa w sposób przerywany (obrut obrót silnika 10s przerwy obrót silnika) co może być tego przyczyną pompa w specyfikacji ma podane zapotrzebowanie na poziomie 12v 10a DC kupilem zasilacz 12v 8a pompa działała jak wyżej przy zasilaczu 12v 12.5a również działa w sposób przerywany dzwoniąc do serwisu polecili kupić mocniejszy zasilacz więc kupiłem najmocniejszy jaki znalazłem jest to 12v 16.5a czyli o wiele więcej niż w specyfikacji jednak sytuacja się powtarza. Po podłączeniu pompy pod akumulator samochodowy chodzi w sposób ciągły czyli tak jak powinna. Jak mogę rozwiązać ten problem bo już nie mam pojęcia co mogę zrobić

0
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #5 15 Maj 2018 00:36
    Covul
    Poziom 13  

Skoro na akumulatorze chodzi to chyba za słaby zasilacz, może jak załapie syfu po tych kilku sekundach pracy, to zwiększają się opory i potrzeba więcej prądu. Pomijając powyższe, zwróć uwagę na to, że na etykiecie jest napisane żeby nie kręcić pompy na sucho.

0