Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka gorenje WA 942 głośno wiruje

21 Sie 2005 20:38 7932 10
  • Poziom 17  
    Witam jak w temacie moja pralka gorenje WA 942 głośno wiruje i "ryczy" a podczas normalnej pracy nic takiego nie zauważam. Na codzięń zajmuję się serwisem rtv ale chcałbym się dowiedziec co by mogło być powodem. Z góry dzięki za podpowiedź.
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Łożyska do wymiany i musisz to zrobić jak najszybciej.Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Dzięki to dziwne bo gdy normalnie tyko przerzuca pranie to jest cicho. No ale jak tak twierdzisz to tak musi być. Jeszcze bym prosił jak wiesz jakie tam siedzą to mógłbym kupić bez rozkręcania pralki. Myślę że z wymianą poradzę sobie trochę się znam na mechanice. Chyba że są jakieś kruczki to prosze o dalsze porady.
  • Poziom 41  
    Witam
    Dodam jeszcze od siebie : uszczelnienia, i zwróć uwagę jak były założone oryginalne. Nr łożysk też nie znam, ale i tak musisz zdemontować to co za problem.
    Pozdro
  • Poziom 17  
    Witam łożyska już są nowe na bębnie poprawa jest duża ale jeszcze musze wymienić na silniku bo już słychać jak szumią. Wyciekała woda z uszczelnienia. Dzięki podpowieź z tym uszczelniaczem dawno nie naprawiałem pralki a tu taki szybki sukses żona zadowolona.
  • Moderator Elektrotechnika
    Czy uszczelniacz(simmering)posmarowałeś?Jeśli nie to prawdopodobnie niedługo jeszcze raz powtórzysz całą operację.Pozdrawiam
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    kryspin napisał:
    Witam łożyska już są nowe na bębnie poprawa jest duża ale jeszcze musze wymienić na silniku bo już słychać jak szumią. Wyciekała woda z uszczelnienia. Dzięki podpowieź z tym uszczelniaczem dawno nie naprawiałem pralki a tu taki szybki sukses żona zadowolona.

Będziesz mieć nie lada problem. Potrzebna prasa hydrauliczna do zdjęcia koła (raczej kółka). Niczym innym nie zdejmiesz...

BTW
    Przyszedł do mnie kiedyś klient, który chcąc zaoszczędzić sam zaczął wymieniać łożyska właśnie w silniku. A że nie mógł zdjąć wspomnianego kółka, pociął je szlifierką. Pomyślał że kupi nowe i i tak taniej wyjdzie niż zlecenie fachowcowi.
    Tyle tylko, że kółko było dostępne, ale tylko w komplecie z silnikiem ;) :D
  • Poziom 16  
    Jesteś pewien, że szumią łożyska silnika?
    Lepiej się upewnić zanim zrobisz sobie dodatkową robotę - może po prostu szumi bęben ocierający o nowy uszczelniacz albo pasek klinowy. Najlepiej zrzuć pasek i pokręć silnikiem ręcznie albo włacz na chwilę wirowanie (bez paska) to się upewnisz.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    w tych pralkach często szumią silniki... komutatorowe :D
  • Poziom 16  
    Otóż to PS 663S BIO ;) Lepiej dwa razy pomyśleć niż dwa razy robić
  • Poziom 17  
    Witam Za waszą poradą z łożyskami na silniku dałem sobie spokój.
    Wróciłem do tego tematu żeby go zakończyć.
    Pralka nadal w sumie trochę głośnawo pracuje (chyba właśnie z powodu silnika szczotkowego) ale poza tym nic złego się nie dzieje.
    Wszystkim bardzo dziękuje.