Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris - Sprawdzenie regulatora napięcia

14 May 2018 21:30 1443 8
  • Level 10  
    Witam serdecznie, od niedawna posiadamy stół do sprawdzania alternatorów/rozruszników jak i samych regulatorów po obciążeniem. Model MS004 COM, Jest to firma zagraniczna i ciężko z nimi się dogaduje odnośnie podpowiedzi jak daną rzecz sprawdzić. W prostszych alternatorach, czy regulatorach nie mam problemu Typu D+, czy COM, gorzej z regulatorami Typu PD czy np C .
    - w załączniku podaję polską instrukcję do mojego stołu
    - filmik jak ktoś podłącza te urządzenie do regulatora/alternatora https://www.youtube.com/watch?v=YFS60zQ0fXs
    aktualnie badam alternator od Toyoty Yaris 2007, złącze typu C, czyli kostka 4 pinowa
    -regulator jaki tam istnieje to https://www.centercar.pl/partscatalogue/are00...j6JhHPsOF1OszwjU8p3waAhU1EALw_wcB#prettyPhoto i taki sam istnieje w instrukcji na 27 stronie
    -uzwojenie, mostek diodowy, wirnik sprawdzony i jest w porządku i teraz pytanie do was jak sprawdzić ten regulator ?
    Podłączam FLD do szczotek, St-sterowanie, B+, B- i pozostaje kostka DFM podłączam do panelu FR, pod L podłączam do panelu D+, pod IG daje B+
    link jak ja podłączam to do urządzenia, czy robię to poprawnie ? wskazania mam niby 14,5 poprawne, ale nie reaguje na obciążenie jakie daje, czy tez wartosć napiecia jakie wymuszam -Toyota Yaris - Sprawdzenie regulatora napięcia
    po założeniu tego regulatora do alternatora i podłączenie go do urządzenia podłączam kable do kostki tak jak wyżej ( DFM=FR, L=D+, IG=B+
    po czym przy zadaniu obrotów 850 ładuje 14.4 ale wraz ze wzrostem obrotów coraz wiecej ładuje ( 2000obr/min 17V, a pod 3000 obr/min nawet i 18.3V , czy coś źle podłączam ?
    >>>>>Jest to obszerny i daję sobię sprawę, że jest to trudny temat, dlatego jak ktoś wie coś na ten temat i jest w stanie mi pomóc bardzo podziękuję, można pisać również w wiadomości PW, gdyż nawet ZAPŁACĘ, aby ktoś mnie w tym troszkę podszkolił, bo również nie mam pojęcia jak podlączyć regulatory typu PD, które tez niby są opisane w instrukcji, zakupiłem chyba ze 3 nowe i każdy mi nie ładuje :/ <<<< dziękuję za pomoc ! :)
  • Level 33  
    Podłącz oscyloskop i zobaczysz czy zmienia wypełnienie.
  • Level 8  
    prawdopodobnie masz zły obrazek wtyczki ;) toyota ma złącze rlo, działa podobnie do com'a/c . Po co Ci z oscyloskopu PWM skoro od razu widać, że go nie ma

EDIT
    nawet jeśli to jest ten typ wtyczki do S potrzebuje także B+, jest to napięcie odniesienia dla regla
  • Level 10  
    Tak zgadza się ma Pan rację jest to podłączenie RLO, czyli standardowo pod IG-B+ pod L =D+ , FR, obciżenie czyli FR a pod pin RLO co podłączyć ?
  • Helpful post
    Level 8  
    RLO łączymy z pinem GC wybierając RLO przyciskiem

DFM czyli FR to nie jest obciążenie tylko informacja przez sprzężenie zwrotne o wypełnieniu prądu wzbudzenia.
  • Level 10  
    Super jutro sprawdzę takie podłączenie na maszynie i zobaczę co pokaże :) Mam pytanie jeszcze odnośnie regulatorów PD, mam wielki kłopot z nimi bo są różne podłączenia, kupiłem nawet ich 3 sztuki ( opel astra/combo itp ) próbuje sprawdzić ( 100% działające ) na tym stole do sprawdzania regulatorów/alternatorów i żaden nie daje jakiś wskazań odnośnie ładowania. Toyota Yaris - Sprawdzenie regulatora napięcia
    Jak dokonać weryfikacji kostki, bo widzę kilka wariantów/ w instrukcji dużo nic nie ma, i jak podłączyć tą kostkę do urządzenia :)
    z góry dziekuję
  • Level 8  
    PD to wtyczka mazdy a nie opla, więc prawdopodobnie masz co innego :) prawdziwe PD podpinasz D w GC a P to jest obrotomierz, nie wiem jak tutaj to działa prawdopodobnie ST. Co do sprawdzenia która to wtyczka najłatwiej znaleźć u wujka google, ale z takimi podwójnymi, które pokazałeś można sobie poradzić tak, że podłączasz wszystko prócz wtyczki i szukasz lampki, przy czym regulatory LS i LR/LIG czasami potrzebują + wpiety na S/IG i dopiero lampka się zapali. Chwilowym pomyleniem pinów nie uszkodzisz regulatora tj. podaniem + na lampke, chociaż po dłuższym czasie grozi to uszkodzeniem.
  • Level 10  
    Jak najbardziej Twoje komentarze się przydają, dzisiaj trafił mi się alternator od Toyoty, podłączyłem tak jak Ty napisałeś wyżej i idealnie pokazało wade regulatora, Mam nadzieje, że w miarę szybko trafi mi się jakiś z podłaczeniem PD i zdam relacje, czy udało się go opanować Twoim podlączeniem :)