Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dantom DT3 - nie mogę rozbroić alarmu

15 May 2018 08:32 516 6
  • Level 14  
    Witam,

Mam problem z rozbrojeniem alarmu. Po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu pojawia się dźwięk i nic się nie dzieje. Cały czas mruga dioda AC/ARM a na klawiaturze świeci dioda uzbrojenia. Po wpisaniu złego kodu występuje inny dźwięk i po kilku próbach wpisania błędnego hasła na chwile blokuje możliwość wpisywania. Bardzo możliwe że wcześniej ktoś włączył sabotaż przy załączonym alarmie. Nie wiem teraz co dalej można zrobić aby to wyłączyć.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Admin of Property security
    Wyjmie kolega kabelek z wejścia ON i zewrze go do masy, a przekonamy się czy problem lezy po stronie "centrali" czy obsługującej ją " klawiatury", której to modelu niestety kolega nie podał :(
    Nowa ta instalacja stara, wymieniał kolega akumulator, mierzył napięcia?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 14  
    dokładnie nie pamiętam, a teraz nie mam jak sprawdzić, ale na 99% jest to klawiatura roger KP-CL1
  • Admin of Property security
    thomas-cs wrote:
    dokładnie nie pamiętam, a teraz nie mam jak sprawdzić, ale na 99% jest to klawiatura roger KP-CL1

Zaskoczył mnie kolega znajomością części do zamków szyfrowych ;)
    Jak rozumiem chodzi o zamek szyfrowy SL 2000B ?

Tak czy inaczej nie pozostaje nic innego jak otwarcie centralki i zrobienie tego o czym pisałem wcześniej, lub otwarcie klawiatury i zwarcie przewodów idących na przekaźnik. W obu wypadkach otwarcie obudów powinno wyzwolić alarm sabotażowy ( uruchomienie syren) w przypadku gdyby kolega decydował się na otwarcie obudowy centrali, nie należy zapominać o tym że " mieszka tam prąd" :)
    powodzenia
  • Level 14  
    spokojnie, to że nie znam się na konkretnych elementach alarmu nie znaczy że nie znam się na prundzie :)

Wczoraj udało się być na miejscu i pogrzebać trochę. Szyfrator to faktycznie SL2000. Po zwarciu do masy wejścia ON dioda AC/ARM zmienia się na kolor zielony. Po zdjęciu masy pojawia się kolor czerwony i po chwili mryga zielony/czerwony (pewnie włącza się alarm, ale syreny nie ma więc nic nie wyje :P )
    Jeszcze jedno co odkryłem, jak wpiszę poprawny kod to raz są 2 sygnały dźwiękowe a raz 3 i tak na zmianę. Ale sygnalizacja na szyfratorze się nie zmienia.
    Znalazłem instrukcję od szyfratora i spróbować chcę jeszcze zresetowania kodów i spróbowania wpisania kodu serwisowego. Może po wcześniejszym sabotażu kod użytkownika jest za słaby aby rozbroić alarm.
  • Level 14  
    Przewodów sterujących nie zwierałem. Dzisiaj podjadę i zobaczę. W automatyce przemysłowej różne alarmy mogą potwierdzać różne poziomy dostępu dlatego tutaj również by mnie coś takiego nie zdziwiło :)