Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Astra G 1.7 DTi Y17DT - Brak mocy, błąd p0216

15 Maj 2018 08:43 1518 3
  • Poziom 17  
    Witam, mam taki problem. W Astrze G z 2000 r. znacznie spada moc, silnik twardo pracuje, wywala błąd p0216 dotyczący sterowania kątem wtrysku. Dodatkowo, sporadycznie wywala błąd p0335 i w parametrach bieżących widzę że prędkość obrotowa spada na 0.
    Zawór TCV ciekł, ale jego wymiana nie przyniosła rezultatu. Ok. pół roku temu przelutowany został sterownik pompy, bo astra padła całkowicie i wywalało p0251. Ale teraz tego błędu nie ma.
    Czy przyczyną może być znowu sterownik pompy? Czy kątem wyprzedzenia steruje sterownik pompy czy silnika? Widzę, że kable od TCV idą do sterownika silnika. Czy problem leży w sterowaniu wyprzedzeniem, czy może raczej gdzie indziej, a silnik wchodzi w tryb awaryjny i daltego tak twardo pracuje?
    Używałem szukajki, ale akurat takiego problemu nie znalazłem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Pompą steruje tylko sterownik pompy, myślę że trzeba jeszcze raz go przejrzeć.
  • Poziom 17  
    Mam jeszcze jedno pytanie, TCV to zawór od wyprzedzenia wtrysku i to jest ten pomarańczowy, pod pompą, a SCV czyli inaczej Spill Valve to ten z szarą wtyczką u góry pompy, sterujący dawką paliwa?

EDIT

Błędy powodował czujnik położenia wału. Sprawdzony oscyloskopem nie dawał żadnego sygnału. Po wymianie na drugi błędy nie powracały, samochód pracował tak jak powinien ale nadal nie miał mocy. Okazało się, że turbina daje żenująco małe ciśnienie, co z kolei spowodowane jest uszkodzeniem zaworu sterującego EGR. Po zatkaniu EGR ciśnienie trochę wzrosło i samochód odzyskał moc. Nie jest idealnie, ale to chyba najtańsze rozwiązanie. Co prawda w tych silnikach sterownik potrafi wykryć zatkanie EGR i uczcić to wywaleniem błędu, ale właścicielowi to nie przeszkadza.
  • Poziom 17  
    Problem nie powrócił