Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w pracy echosondy

Crow NH 15 Maj 2018 10:17 129 2
  • #1 15 Maj 2018 10:17
    Crow NH
    Poziom 2  

Panowie do dłuższego czasu borykam się z problemem którego nik nie potrafi rozwiązać .posiadam Strikera 7 SV z przetwornikiem GT 52 z dystrybucji z USA do tego na łodzi mam zamontowany Silnik Haswing Protruar 4.0 G 130 lbs 24V (4 HP)

Problem tkwi w tym gdy włączam silnik pojawiają się pionowe kreski na ekrania (zakłócenia które uniemożliwiają czytanie echa )na klasycznym obrazie idzie zmniejszyć czułość do zera i ich nie widać ale DownVu i SideVu nie da się korzystać .

Odrazy odpowiem że silnik ma swoje 2 akumulatory oraz echo też ma oddzielny.Na łodzi solar 430 jest poprowadzona gotowa instalacja pod akumulator,kable od echa były oddzielane na bardzo dużą odległość od kabli akumulatora ,na kabel od echa założone pierścienie ferrytowe (nic to nie dało ). Akumulatory były uziemiane (ale nie jestem pewny czy do końca dobrze to zrobiłem ). Dodam że echo z silnikiem 55 lbs Haswing pracowało poprawnie ,dopiero przy styczności z Protruar 4.0 zaczęły się problemy.Najlepsze jest to że silnik pływał również z Echo Garmin Echo Map 92 SV i wszystko było OK.Już nie mam pomysłów jak przeprowadzić kolejne próby żeby sprzęty zaczęły poprawnie działać.Garmin umywa ręce jak również Haswing który twierdzi że tak się zdarza i trzeba pozbyć się Echa .

Może ktoś z forumowiczów jest wstanie mi pomyć za co będę bardzo wdzięczy oraz wynagrodzę pomoc

0 2
  • #2 15 Maj 2018 11:13
    mipix
    Poziom 30  

Tutaj zakłócenia pochodzą prawdopodobnie ze sterownika PWM pracującego na wysokiej częstotliwości. Może ekranowanie pomoże.

Bardzo ciekawi mnie rozwiązanie techniczne uziemienia akumulatorów na łodzi.

0
  • #3 15 Maj 2018 16:48
    Crow NH
    Poziom 2  

mipix napisał:
    Tutaj zakłócenia pochodzą prawdopodobnie ze sterownika PWM pracującego na wysokiej częstotliwości. Może ekranowanie pomoże.

Bardzo ciekawi mnie rozwiązanie techniczne uziemienia akumulatorów na łodzi.
    Jak skutecznie zmarnować kable i najlepiej które do przetwornika czy zasilania ?

0