Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ultrabook dla studenta 4000-6000zl

15 Maj 2018 11:16 363 6
  • Poziom 9  
    Dawno takiego tematu nie było, więc tworzę nowy;
    szukam ultrabooka 13", na czym mi zależy mi na dobrej baterii ew. szybkim ładowaniu, dobrej jakości materiały raczej nowoczesny wygląd, możliwie małe ramki, miłym dodatkiem będzie dotykowy ekran, z laptopa korzystałbym w łóżku, pociągu, na uczelni, zero gier, dużo filmów i pracy na office, prawdopodobnie kodowanie w którymś z języków (jestem na etapie wyboru);
    SSD tak naprawdę wystarczy 120gb ale raczej wszędzie jest już 256 ważne żeby było m2 na PCIe, min 8GB RAM, nie zależy mi na wejściach
    nad czym myślałem:
    XPS 9370 - chyba w najtańszej wersji jest za 1230 € w Niemczech co czyni chyba dobra propozycja
    XPS 9360 - z tego co czytałem nie odstaje zbytnio od 9370
    HP Spectre, Envy
    Matebook
    Surface laptop w tej wersji z obniżką studencka
    no i Macbook pro, air odpada ze względu na brak rodziny,
    cena 4-6k, ale budżet jest raczej luźny, jeśli okaże że lepiej dołożyć np do xps za 6800 rozważę ten pomysł.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 32  
    Jeśli laptop ma być do pracy to np.:

toshiba portege x30 seria D lub H

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 4 20FBA372PB
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    Nie tak dawno córka szukała właśnie coś podobnego, jej kryteria wyboru były takie: Cena około 4000 zł. (więc córka miała sporo mniejszy budżet), ekran 13 cali IPS małe ramki Full HD, dysk SSD (jest SSD M.2 o prędkości około 1200 MB/s na 450 MB/s), 8 GB RAM (tu niestety jest DDR 3 w dodatku wlutowana), CPU 8-mej generacji, wagowo lekki, nowoczesny wygląd. Córka nie gra w gry więc nie potrzebowała dodatkowej karty graficznej. Wyszukałem jej laptopa HP Envy 13 i5-8250U. Laptop dodatkowo posiada kartę WiFi 5 GHz, dźwięk nawet dobry jak na laptopa. Córka jest zadowolona. Laptopu HP ENVY są w różnych konfiguracjach, nie wiele droższy może być np z dodatkową kartą graficzną, czy z procesorem i7 ósmej generacji.
  • Poziom 21  
    Paweł1000 ja bym brał ZenBooki w tej cenie, minimalnie trochę droższa konfiguracja już z 16GB RAM.
  • Poziom 26  
    Co do ZenBooka to nie było wtedy 13 calowego z procesorem 8-mej generacji za kwotę około 4000 zł. Na stronie X-kom jak teraz patrzę to też nic nie ma za takie pieniądze, a już z pamięcią 16 GB RAM to tym bardziej. Podaj konkretny model ZenBooka, będzie można jakoś się odnieść. Zapomniałem wcześniej napisać że córka uparła się aby laptop był wyłącznie w kolorze biały, jasnym srebrnym lub jasno złotym, w moim przypadku to był pierwszy najważniejszy warunek, no i 13 calowy ekran.
  • Poziom 21  
    Paweł1000 napisał:
    Na stronie X-kom jak teraz patrzę to też nic nie ma za takie pieniądze, a już z pamięcią 16 GB RAM to tym bardziej.

4099zł są normalnie.
  • Poziom 26  
    ale jaki konkretnie 13 calowy z nowym procesorem laptop ZenBook jest za cenę 4099 zł. Raczej się pomyliłeś, bo jak szukałem to nic lepszego od tego ENVY w cenie około 4000 zł. nie było, jak teraz szukam w internecie to też nie mogę nic lepszego znaleść. Szukałem sam, szukali dla mnie konsultanci z Morele jak też konsultanci z X-kom, tak że wiem o czym piszę.

Dodam tylko że gdybym szukał dla siebie to na pewno takiego ENVY bym nie kupił, za taki budżet można spokojnie znaleźć coś z segmentu gemingowego, w czarnym kolorze i większym ekranie, co za tym idzie taki laptop byłby około 2-3 razy cięższy niż ten ENVY, córka chciała mały lekki bo wybiera się na studia i laptopa zamierza zabierać ze sobą na uczelnie jak i zabierać go do pociągu itp.