Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazu

15 Maj 2018 11:53 978 9
  • Poziom 8  
    Pożyczyłem schodołaz scalamobil S 20 bez ładowarki. Przedstawiciel w Polsce raczej nie pomoże bo obsługuje tylko sprzęt, który był zakupiony u nich. Ustaliłem że ma on dwa akumulatory 12 V . Wtyczka do ładowania ma 5 pinów i tu jest problem. Gdyby były dwa ( + -) to było by proste ale jest 5. Do dwóch jest podłączany +i- dodatkowo odchodzi jeden przewód do elektroniki i między pozostałymi dwoma jest coś co wygląda jak dioda ale nie jestem pewien czy to dioda czy cos innego. jest około 5mm średnicy i 6-7 długie. Domyślam się, że ładowarka ma jakąś automatykę. O bateriach napisali,tylko ze są bezobsługowe. Czy ktoś jest w stanie mi doradzić jak zrobić ładowarkę. Mam różne ładowarki od starych latopów czy innych urządzeń. Mam ładowarkę modelarską do różnych ogniw ale to wszystko ma tylko " + - "
    Z góry dziękuję za porady.
  • Poziom 8  
    W instrucji nic nie ma po za tym za należy podłączyć ładowarkę. To te okrągłe gniazdo 5 pinów. Mam nadzieję że taka wtyczkę dokupię. schodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazuschodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazuschodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazuschodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazu
  • Poziom 31  
    Witam.Podejrzewam ze moze to byc zlacze audio 5 pin DIN ,takie jak wystepowalo w starych np,magnetofonach unitry ,chociaz moze byc inny rozstaw bolcow.
    https://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/c/zlacza-DIN/110
    W zalacznikach rodzaje zlacz DIN i sklep w podanym linku wyzej.
    Jakie kolory przewodow wychodza z tego gniazda i ilosc,i jak sa podlaczone w gniezdzie(moze byc odreczny schemat)
    W gniezdzie wewnatrz od strony pin jest ich numeracja albo od tylu.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 8  
    Niebieski masa podłączony do aluminiowej płyty. Czerwony leci na bezpiecznik potem wzdłuż czerwonego widocznego na zdjęciu gdzieś pod płytkę. Żółty wchodzi do widocznej kostki . Pomiędzy pozostałymi dwoma pinami jest coś okrągłego ( dioda, termik, nie wiem co to) schematu nie mam. To jest inne złącze niz to Unitry. Pytanie czy jak podłączę zasilenie do + i - to sie może coś spalić?
  • Poziom 31  
    Witam.tutaj wklejam tekst z instrukcji po niemiecku odnosnie zasilacza do S25 i nie mam pewnosci czy do S20 jest taka sama .
    Batterie
    Batterietyp: Bleigel--bateria zelowa
    Batteriekapazität: 3,4 Ah --Pojemnosc bateri
    Batterie-Abmessungen: 134 x 67 x 61 mm /Wymiary
    Maximalstrom 15 A / maksymalny prad

Ladegerät-zasilacz
    Bezeichnung/Typ: BC 2401A--Oznaczenie /Typ
    Eingangsspannung: 100-240 V--Napiecie wejsciowe zasilacza
    Nenn-Ausgangsspannung: 24 V --Napiecie nominalne
    Ladestrom: 1 A---Prad ladowania
    Ladeverfahren: IU0U
    Verwendung: Ausschließlich in Verbindung mit der oben angefürten Batterie
    Uzycie wylacznie z polaczeniem wyzej wymienionych akumulatorow.
    A na razie dopoki nie wyjasni sie sprawa zasilacza,nie proponuje dokonywac zadnych prob podlaczenia jakiegokolwiek zasilacza.
    Pytanie jest takie:w schodolazie Twoim sa takie dwa akumulatory i na jakie napiecie jest slnik w Twoim schodolazie?
    Podejrzewam, ze normalny zasilacz nie bedzie wspolpracowal, dlatego ze oryginalny zasilacz dostaje informacje o ladowaniu z wozka, stad tyle dodatkowych przewodow we wtyczce.Procesor nie uruchomi procesu ladowania, bo nie bedzie wiedzial w jakim stopniu sa rozladowane akumulatory.
    Wyświetlacz LED [4]
    Ciągle pokazuje bieżący
    Stan operacyjny skalamobilu.
    Czerwona żarząca się dioda LED również wskazuje stan ogolnych usterek .
    Powinien po naładowaniu
    Bateria nadal jest komunikatem o błędzie i bedzie wyswietlona ,nalezy skontaktowac sie z serwisem.
    świecące zielone - urządzenie gotowe do pracy.
    zielony migający - Ostrzeżenie! Bateria wkrótce pusta Rozpoczęta podróż ma się zakończyć.
    Od tego czasu przeprowadzane są bardziej przejażdżki po schodach
    urządzenie inaczej podczas klatki schodowej
    może się zatrzymać.
    świecące czerwone - Ostrzeżenie! Bateria jest
    całkowicie pusta i musi być naładowana;
    wszystkie funkcje są zablokowane.
    To jest tlumaczenie z instrukcji obslugi o komunikatach wyswietlacza.
    Tak jak pisalem jest to specjalny zasilacz tylko i wylacznie do tego urzadzenia z kontrola ladowania.Jestem w posiadaniu tylko instrukcji obslugi dla tego modelu niestety w jezyku niemieckim.
    Potrzebuje zdjecie panela gdyz jest tam zlacze do ladowania z np.gniazda zapalniczki samochodu.
    Takze to co wczesniej pisalem nie jest wlasciwe bo inny model!
  • Poziom 8  
    Znalazłem przedstawicela w Polsce. Nie wiem czy cos załatwie bo zasilaczy nie maja w Niemczech, Ale może schemat chociaż. To że żelowe akumulatory to juz dużo. Zawsze mogę je wyjąć lub przełączyć i naładować prostownikiem po za schodołazem . Ładowanie jest na pewno 12V bo tyle jest napisane przy gniazdku wejściowym. żeby dostać się do silnika musiałbym rozebrać cale urządzenie. Ale napisane jest na obudowie też, że napięcie 12V.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam.W instrukcji pisze ze S20 posiada gniazdo do ladowania z gniazda zapalniczki samochodowej.Na zdjeciu od Ciebie tego nie widze tylko przelacznik rodzaju pracy,zielony bezpiecznik samochodowy,gniazdo zasilacza.Mozesz sprobowac podpiac jakis zasilacz +12V/1A tak ze minus na ten niebieski,plus na czerwony.Teraz co to za zlacze takie biale nad tym panelem gdzie wychodza czarny i czerwony przewod i wpiete sa po prawej w modul za pomoca samochodowych konektorow?
    W zalaczniku instrukcja po niemiecku, ale moze po obrazkach cos pomoze.W razie czego pytaj.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 8  
    Kolejny krok na przód :) Tu nie ma gniazda zapalniczki ale jak sie ma kabel z końcówką zapalniczlową to można ładować z akumulatora lub innego źródła prądu stałego 12V . To jestem w domu . Tylko mysze przełączać na prąd stały. Rzeczywiście przełącznik jest albo na stały albo na zmienny.
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Jeszcze trochę i całkiem to rozkminię. A właściwie Wy rozkminicie :) mam nadzieję, że na giełdzie elektronicznej w Wawie dostane taką wtyczkę do tego gniazda.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam taki sam schodołaz który ma wyrwane gniazdo ładowania,jest jego brak oraz klawisza zmiany trybu pracy. Czy ktoś z was ma może opisane to gniazdo (5pin) który kabel gdzie idzie. Jest tam też dioda którą widać na wcześniejszych zdjęciach. Potrzebowałbym też informacji o kablach z tej kostki 4 pin . Biały idzie do zasilania na bezp. 2A , żółty idzie do gniazda ( nie wiem jaki pin) i dwa pozostałe ( brązowy,zielony) idą chyba do przełącznika trybu pracy ( który u mnie jest wyrwany i go nie ma). Najważniejsze to jest to czy mogę zwykłą ładowarkę jakoś w to wpiąć. ( Np dając gniazdo tylko na 2 piny). Czy ktoś z was wie może co to za element ( niebieski około centymetra od grubego kabla niebieskiego na wsuwkę...kabel jest od masy). Jest on na zdjęciu a u mnie spalił się ten element i nie wiem na jaki zmienić. schodołaz scalamobil S 20 - Ładowarka do schodołazu