Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tiguan 2.0 TDI 2014 - Komunikat na wyświe "Hamulec postojowy instrukcja obs

jacekxxx10 15 Maj 2018 14:48 150 3
  • #1 15 Maj 2018 14:48
    jacekxxx10
    Poziom 6  

Witam
    Jak w temacie, proszę o pomoc. Tiguan z 2014 r., skrzynia manualna. Hamulec elektryczny działa, jednak automatycznie się nie wyłącza. Po przekręceniu kluczyka pojawia się komunikat "Hamulec postojowy, instrukcja obsługi" Cały czas pali się pomarańczowa kontrolka hamulca. Nie działa przycisk AutoHold.
    To mój pierwszy samochód z elektrycznym hamulcem, nie mam doświadczenia, podobnie jak i instrukcji.
    Ktoś pomoże ?

0 3
  • #2 15 Maj 2018 20:18
    decybel91
    Poziom 39  

Bez diagnozy komputerowej może się nie obejść, ale na początek spróbuj na noc (12h) odłączyć klemę.

0
  • #3 16 Maj 2018 15:03
    jacekxxx10
    Poziom 6  

Ok, tak zrobię jutro. Przeglądałem różne wypowiedzi, może niedoładowany akumulator - 12,38V. Ponoć to też może mieć wpływ. Obecnie go ładuję.
    Myślę, że to możliwe bo nie działa też system który gasi silnik na światłach.

Dodano po 18 [godziny] 28 [minuty]:

To akumulator. Po naładowaniu i przejechaniu kilku kilometrów, wszystko działa.
    Zamykam temat. :D

0
  • #4 16 Maj 2018 15:05
    jacekxxx10
    Poziom 6  

Ok, tak zrobię jutro. Przeglądałem różne wypowiedzi, może niedoładowany akumulator - 12,38V. Ponoć to też może mieć wpływ. Obecnie go ładuję.
    Myślę, że to możliwe bo nie działa też system który gasi silnik na światłach.

Dodano po 18 [godziny] 28 [minuty]:

To akumulator. Po naładowaniu i przejechaniu kilku kilometrów, wszystko działa.
    Zamykam temat. :D

Dodano po 2 [minuty]:

Czytanie różnych informacji, wypowiedzi w internecie.

0