Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z klimatyzacją VW Passat b5

15 Maj 2018 14:59 1368 3
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z klimatyzacją w passacie b5 fl z 2000r i silnikiem avb. Mianowicie na samym początku występował błąd czujnika ciśnienia. Znalazłem problem jak się okazało szara kostka został popalona. Spiełem na krótko i klima ruszyła. Długo musiałem czekać aż zacznie dmuchać zimnym powietrzem, zrobiłem autem koło 30 km i dopiero zaczęło coś się dziać. Teraz to coś tam chłodzi ale czuć minimalna różnice. Czynnik uzupełniony około 2 tygodni temu. Podczas lutowania kabli z kostki został mi jeden przewód który nie miał pary. Nie wiem teraz czy powinien być luźny czy wpiety z jakimiś innymi. Zero błędów w klimatronik oprócz jednego który nie zawsze powraca po wykasowaniu mianowicie błąd wentylatora nadmuchu świeżego powietrza, który zawsze działa. Rozebralem schowek wyciągnęła go wydmuchalem. Dotykalem też parownika na włączone klime i robi się tylko lekko zimny. Znalazłem też luźny czujnik, który wisiał za schowkiem jak się okazało czujnik temperatury parownika. Nie mogę znaleźć miejsca gdzie może być włożony i może to też być przyczyną? Najlepiej jakby ktoś miał schemat i kolorystykę przewodów jak mają być połączone w kostce oraz znał położenie czujnika parownika.
  • Poziom 39  
    Jeżeli parownik jest tylko lekko zimny to przyczyna mechaniczna - mało czynnika, niewydajna sprężarka, niedziałający wentylator chłodnicy.
  • Poziom 8  
    A czy może być zawór rozprezny trafiony albo osuszacz?
  • Poziom 8  
    Wymiana sprężarki klimy oraz zaworu rozpreznego pomogła.