Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Avira nie aktualizuje się automatycnzie po uruchomieniu komputera

15 Maj 2018 15:25 477 28
  • Poziom 18  
    Witam,

Mam taki problem z antywirusem Avira. Po włączeniu komputera ikonka parasolki od aviry jest otworzona, gdy komputer połączy się z internetem parasolka się zamyka i pisze, że ochrona antywirusowa została zatrzymana. Jak kliknę prawym myszki na update antywirus zaczyna działać ale po ponownym uruchomieniu komputera znowu jest to samo.

Zrobiłem format, zainstalowałem nową wersje programu i nic to nie pomogło.

W podglądzie zdarzeń znalazłem takie komunikaty.

Cytat:
    Event filter with query “SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA “Win32_Processor” AND TargetInstance.LoadPercentage > 99” could not be reactivated in namespace “//./root/CIMV2” because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Cytat:
    ISCT - CAgentService::AgentServiceInit NetDetect is now disabled since this is not a mobile platform

Cytat:
    System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo.

SZCZEGÓŁY —
    4 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-2756337497-1259318841-992871938-1000:
    Process 728 (\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\lsass.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-2756337497-1259318841-992871938-1000
    Process 1732 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Avira\Antivirus\avguard.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-2756337497-1259318841-992871938-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    Process 1860 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Avira\Launcher\Avira.ServiceHost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-2756337497-1259318841-992871938-1000\SOFTWARE\Avira\Safe Shopping\Config
    Process 1860 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Avira\Launcher\Avira.ServiceHost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-2756337497-1259318841-992871938-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

System Win7 Pro 64bit.
  • Poziom 43  
    Nigdy tego nie instalowałem i nie instaluje bo i tak nic nie daje tylko fałszywe alarmy. Temat programów antywirusowych był już gdzieś opisywany.
  • Poziom 18  
    Usunąłem Avire przez revo uninstaler. On powinien usunąć klucz z rejestru? Jak można sprawdzić czy jest ok?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wejdź do Edytora rejestru i sprawdź HKEY_CURRENT_USER\Software czy jest tam klucz od Aviry?
    I tak samo HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE i tam też usuń jak jest.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    Wejdź do Edytora rejestru i sprawdź HKEY_CURRENT_USER\Software czy jest tam klucz od Aviry?
    I tak samo HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE i tam też usuń jak jest.

Raczej czysto. Jedyny ślad jaki widzę to w Ikonach obszaru powiadomień. Da się to jakoś prosto usunąć?
  • Poziom 43  
    Do kosza z tym. Normalnie usuń.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    Do kosza z tym. Normalnie usuń.

Brak tam opcji usuń.

- Avira nie aktualizuje się automatycnzie po uruchomieniu komputera
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    A jakie masz opcje?

Pokaż/ukryj.
  • Poziom 43  
    Ukryj ale one powinny zniknąć po odinstalowaniu programu w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy i funkcje? I oczywiście reset komputera trzeba zrobić.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    Ukryj ale one powinny zniknąć po odinstalowaniu programu w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy i funkcje? I oczywiście reset komputera trzeba zrobić.

Usuwane przez revo uninstaler najpierw przez aplikacje a później usuwał resztki. Restart zrobiony ikonki nadal widoczne. Zostawię je ukryte.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    I wystarczy teraz sobie zainstaluj ten co ci dałem w linku. Zrób aktualizację i niech przeskanuje ci komputer.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    I wystarczy teraz sobie zainstaluj ten co ci dałem w linku. Zrób aktualizację i niech przeskanuje ci komputer.

Tak zainstalowałem go. Skanowanie nic nie wykryło. Wydaje się lżejszy. Dzięki :)
  • Poziom 43  
    Oczywiście że lżejszy i co dziennie pobiera nową bazę wirusów i lepiej chroni twój komputer.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    Oczywiście że lżejszy i co dziennie pobiera nową bazę wirusów i lepiej chroni twój komputer.

Usuwałem Avire na drugim komputerze i mam problem z usunięciem klucza rejestru z lokalizacji HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE

Próbowałem przez CCLEANER ale pisze mi, że to mam zrobić ręcznie. Da się to usunąć jakoś inaczej? regedit odpalam jako administrator.
  • Poziom 43  
    No tak ręcznie w rejestrze a nie programami zaznaczasz i usuwasz klucz.
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    No tak ręcznie w rejestrze a nie programami zaznaczasz i usuwasz klucz.

Tak ale pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić.

Z HKEY_CURRENT_USER udało się bez problemu ręcznie.

W tej drugiej lokalizacji też są jeszcze jakieś 4 foldery.

- Avira nie aktualizuje się automatycnzie po uruchomieniu komputera- Avira nie aktualizuje się automatycnzie po uruchomieniu komputera

Dodano po 33 [minuty]:

Cytat:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Avira

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AntiVirMailService

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AntiVirSchedulerService

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AntiVirService

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AntiVirWebService

Tych kluczy nie mogę usunąć. Błąd jak na screenie wyżej.
  • Poziom 43  
    A odinstalowałeś Avire najpierw ją z programów i funkcji?
  • Poziom 43  
    Bo z tą Avirą tak jest łatwo zainstalować a problem z odinstalowaniem ale w sumie usnąłeś nie ma nic w Program Files?
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    Bo z tą Avirą tak jest łatwo zainstalować a problem z odinstalowaniem ale w sumie usnąłeś nie ma nic w Program Files?

Z program files i data udało się usunąć pliki przez ten skrypt.

Jedynie przez nie usunięte klucze w rejestrze w podglądzie zdarzeń pojawiają błędy z avira.
  • Poziom 43  
    A ukryte foldery nie ma tam nic jeszcze z Aviry? To dlatego ze źle została odinstalowana.
  • Poziom 18  
    Ukryte z program data usunąłem. Nie wiem gdzie jeszcze mogą być pliki.
  • Poziom 43  
    A w Windowsie gdzieś nie ma albo System32, System?
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    A w Windowsie gdzieś nie ma albo System32, System?

Czysto. Jedynie rejestr.
  • Poziom 43  
    A z rejestru nie da się usunąć? Ale programu nie ma nic ci nie wyświetla ikony parasola?
  • Poziom 18  
    PITERRR napisał:
    A z rejestru nie da się usunąć? Ale programu nie ma nic ci nie wyświetla ikony parasola?

Tylko błędy podglądu zdarzeń.