Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik bluetooth - bateria od laptopa

15 Maj 2018 19:55 276 6
  • Poziom 3  
    Witajcie !
    Planuje zbudować głośnik bluetooth, do którego potrzebuje napiecia 12v. Chciałbym zastosować baterię od laptopa,która dysponuje napięciem 10,8v o pojemności 7,8Ah. Potrzebuje pomocy przy zamianie 10,8v =>12v .Proszę o "łopatologiczne" tłumaczenie,ponieważ dysponuje jedynie podstawową wiedzą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź, przeczytałem i dowiedziałem się kilku przydatnych informacji. Nasuwają mi się 2 pytania :
    Czy napięcie 4.2v dla ogniw 18650 to standard? W datasheecie ogniw Samsunga, które chcę wykorzystać ta wartość widnieje jako 'charging voltage' i nie wiem jak to rozumieć.
    Czy urządzenie zasilane na 12v można podłączyć pod 12.6v? Szukałem przetwornicy z 12.6v na 12v i nie mogłem niczego znaleźć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Do łączenia ogniw Li ion szeregowo potrzebujesz balansera i odpowiedniej ładowarki, na allegro kupisz ją za ~30zł a balansera z zabezpieczeniem przed rozładowanie i przeładowaniem za 10zł.
  • Poziom 39  
    JF16 napisał:
    Czy urządzenie zasilane na 12v można podłączyć pod 12.6v?

Śmiało nic się nie stanie.
  • Poziom 3  
    Ok, dziękuję za odpowiedzi. Co do kwestii ładowania ogniw nie wystarczy coś takiego https://abc-rc.pl/modul-ladowania-ochrony-ogniw-li-ion połączone z 2-3 koszykami (ogniwa szeregowo, koszyki równolegle by uzyskać 12.6v i 5800mah-8700mah)3x18650(nie mam zgrzewarki)?
    Taki układ na koszykach byłby moim zdaniem lepszy od zgrzewanego, ponieważ mozna wymienić akumulatory,chyba, że nie jest to możliwe.
    E:/ jako złącze zasilania zastosować usb i przetwornice z 5v na 12-12.6v