Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitopend 100 Błąd 127

wojdur29 15 May 2018 20:20 2250 8
    wojdur29
    Level 7  
    Witam, może ktoś pomoże.
    Mam problem z kotłem Vitopend 100. Kocioł działa bez zarzutu na ogrzewaniu, a w momencie odkręcenia ciepłej wody w kranie wyłącza się płomień i nie zapala ponownie. Nie słychać iskrownika, a na wyświetlaczu pojawia się symbol kranu więc elektronika odczytuje zapotrzebowanie na ciepłą wodę. dzieje się to tylko jeżeli kocioł ustawiony jest na ogrzewanie i grzanie wody. Jeżeli przełączę pokrętło tylko na grzanie wody od razu zapala się symbol błędu 127 i kocioł nie startuje. Wymieniłem czujnik temperatury na wypływie CWU ale nie pomogło. czy ktoś wie co może być przyczyną takiego działania?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    W0jtek92
    Level 37  
    Witam. W prawdzie Viessman to nie marka którą serwisuje ale starsze kotły Beretta miały podobne objawy gdy płyta główna była (trzaśnięta) . Po prostu styki na płytce się luzowały i dochodziło do zimnego lutu. Więc elektronika do wymiany. Piszę tylko to co osobiście uważam za przyczynę usterki może to jakoś pomoże, Choć serwisanci Viessmana mogą stwierdzić coś innego więc nie będę podważał ich teorii.
    Pozdrawiam Wojtek.
    wojdur29
    Level 7  
    Dzieki za pomoc. Takie bylo moje pierwsze przypuszczenie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć co oznacza kod błedu 127 a to pewnie dużo by pomogło. Może ktoś wie co oznacza błąd 127?
    ziomekorko
    Level 19  
    Witam. Kolego podaj jaki regulator założony na kotle bo było ich kilka, Vitotronic 100?, Vitotronic 150?, Vitotronic 200?, Vitotronic 300?. Pierwsza liczba oznacza numer usterki (może być ich kilka), następne kod usterki, czyli w instrukcji serwisowej do konkretnego regulatora kotła jaki masz zamontowany szukasz w tabeli błędów kodu usterki 27 i jego opisu.
    ziomekorko
    Level 19  
    Witam. Pomyślałem o trochę nowszej wersji tego kotła. Twój kocioł to bezpośredni następca Pendoli. W moich instrukcjach serwisowych nie ma takiego kodu błędu, więc jest prawdopodobne że uszkodzeniu uległa automatyka kotła lecz może być inna przyczyna. Z częściami może być już krucho.
    wojdur29
    Level 7  
    Dzieki. Płytę oddałem do elektronika bo jest niedostepna. A czy powodem takiej awarii moze byc niedrożny wymiennik cwu?
    W0jtek92
    Level 37  
    Witam. Raczej wątpię . Gdy by wymiennik był zapchany to wyskakiwałby błąd przegrzania. Prędzej sprawdziłbym czy w gniazdku jest uziemienie i odpowiednio zachowana biegunowośc. Lecz... Jeśli jest to kocioł atmosferyczny i nagrzewnica jest zapchana to bywa tak że płomienie z komory spalania wydostają się poza te komorę i mogą nadpalić kable z czujników, sprawdź czy jakiś przewód nie jest nadpalony bądź bez izolacji czasami nie dotyka obudowy komory spalania bądź bezpośrednio metalu.
    wojdur29
    Level 7  
    Czujniki sprawdziłem. Ale gdyby któryś był uszkodzony to kocioł nie włączałby się bez problemu na ogrzewanie. Myśle ze problem tkwi w elektronice niestety.