Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tektronix fabryka w Polsce !

max-bit 15 Maj 2018 21:10 1533 20
  • #1 15 Maj 2018 21:10
    max-bit
    Poziom 24  

Tak sobie oglądam i oczywiście czytam różne blogi...
    jednym z nich jest EEVBlog
    Oglądam :
    Link
    Niby nic miernik jak miernik
    A tu patrzę ...:
    Tektronix fabryka w Polsce !

Bum ....

WYPRODUKOWANO W POLSCE :)

E... a.... internety o tym milczą ...

Ktoś coś wie ... pewnie w Tespolu by wiedzieli

Dodano po 12 [minuty]:

No i się wyjaśniło
    Te mierniki robi na to wygląda że w jakimś sensie Polska firma ? No przynajmniej w Polsce ulokowana.
    Widać że to jakiś dawny odłam pomiarowego Philipsa ....

https://pendulum.se/contact/

I Tek to rebranding
    No to się mnie podoba

• #2 15 Maj 2018 21:30
    arturavs
    Poziom 38  

max-bit napisał:
    internety

Internet jest tylko jeden........

max-bit napisał:
    No i się wyjaśniło
    Te mierniki robi na to wygląda że w jakimś sensie Polska firma ? No przynajmniej w Polsce ulokowana.

I Tek to rebranding
    No to się mnie podoba

Wiele poważnych firm robi swoje urządzenia w Polsce. Z tym, że się tym nie chwalą.

Chyba lepiej zobaczyć na urządzeniu " Made in Poland" , niż "Made in China".

• #4 15 Maj 2018 21:49
    odalladoalla
    Poziom 17  

max-bit napisał:

Robi czy tylko jest przedstawicielem lokalnym/handlowym?
    Oprócz farmazonów o ISO i tym podobnym "misyjnym działaniu" za dużo konkretów dotyczących realnej produkcji to tam nie ma-trudno też znaleźć dane ilu pracowników rzeczywistych tam działa, oprócz "zarządu i kadry menadżerskiej" a oni to za dużo nie naprodukują "pedałując po lasach".
    https://pendulum.se/altaria/pl/
    https://pendulum.se/altaria/pl/oferta/
    https://pendulum.se/altaria/pl/zespol/

• #5 16 Maj 2018 11:43
    max-bit
    Poziom 24  

Fakt dużo informacji tam nie ma
    Widocznie wychodzą z założenia po co ?
    Raczej tam coś robią.... No jest możliwość ze cześć przychodzi z zewnątrz ale ... na pewno to pozostaje ich tajemnica.

• #6 16 Maj 2018 12:39
    leonow32

Poziom 30  

max-bit napisał:
    Tek to rebranding

Nie rebranding, tylko produkcja kontraktowa albo EMS. To bardzo rozbudowana gałąź przemysłu elektronicznego. Większość firm nie ma własnej produkcji tylko zleca to komuś, podobnie jak produkcję PCB zleca się do jeszcze innych firm. Znam takie firmy, co nawet swojego projektanta nie mają, tylko też to komuś zlecają. Bywa, że firma której logo jest na obudowie jest tylko spiritus movens całego interesu, ma jakiś pomysł na produkt, robi marketing i sprzedaje, a projektowaniem i produkcją zajmują się podwykonawcy. Nic zaskakującego, bym powiedział wręcz, że standard :)

Bywają też takie produkty, gdzie elektronika jest robiona w Polsce, potem zmontowane i przetestowane płytki jadą do Niemiec. Tam je wkładają w obudowę i piszą MADE IN GERMANY :D też standard :D

• #7 16 Maj 2018 12:53
    max-bit
    Poziom 24  

To prawda. Ale kiedyś takie firmy jak Tek to robiły same... chyba prawie wszystko.
    Zaczęło to się zmieniać pod koniec lat 90....
    Dziś już jest całkiem wesoło wiele produktów to OEM ...
    Np. w połowie lat 2000 Rigol robił dla Agilenta :)
    Dziś tak naprawdę nie wiemy co kupujemy oryginalne a co OEM choć produkt Made in China naświetla temat ....
    Ot takie czasy globalizacji ....

• #8 16 Maj 2018 17:11
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@max-bit Były też oscyloskopy bodaj 2225 składane w Unimie.

• #9 16 Maj 2018 17:25
    abart64
    Poziom 28  

Już latach 70 ub.w. V640 był produkowany w Polsce i sprzedawany pod szyldem Marconi oraz Conway. Historia lubi się powtarzać.

• #11 16 Maj 2018 20:18
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@zdzisiek1979 nawet mi się gdzie taki w piwnicy poniewiera.

• #12 17 Maj 2018 09:05
    ^ToM^
    Poziom 32  

Sam też mam ten sam model. Nawet wrzuciłem oryginalną instrukcję w j. polskim, którą zeskanowałem i wrzuciłem tu:
    Link

• #14 17 Maj 2018 09:57
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Obawiam sie, że składali tylko do kupy płytę, obudowę i zakładali gałki. A potem nalepka. Lata takie jak klepano ten model.

• #15 17 Maj 2018 12:23
    ^ToM^
    Poziom 32  

ciasteczkowypotwor napisał:
    Obawiam sie, że składali tylko do kupy płytę, obudowę i zakładali gałki. A potem nalepka. Lata takie jak klepano ten model.

No pewnie! Zresztą jest to wyraźnie napisane: Assembled by Unitra-Unima, co znaczy tyle, że zmontowano w Unitrze-Unimie. Ten zapis nie oznacza, że było od A-Z produkowane u nas.
    Mam to urządzenie i całe jest z oryginalnych części.
    Po prostu w dobie PRL'u dewizy były drogie i słabo dostępne, zatem aby obniżyć koszty zakupu urządzenia, ustalało się z danym producentem zakup urządzenia ale bez robocizny związanej z montażem. Więc w zakupie o tyle był tańszy niż oryginał z USA. U nas - jak wiadomo - praca była za darmo, wiec w zasadzie można w ten sposób było uzyskać Tektronixa o 30% taniej.
    Tak się robiło powszechnie w całym kraju.

• #16 17 Maj 2018 13:02
    max-bit
    Poziom 24  

hmm ciekawe to aż wchodziło w okres PRLu ?
    No w sumie chyba tak :)
    A dlaczego ciekawe bo byliśmy pod blokada COCON choć nie wiem czy tak w sumie proste oscyloskopy to obejmowały :)

• #17 17 Maj 2018 19:58
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@max-bit embargo COCOMU, głównie przemycano, był taki słynny analizator sieciowy, lepszy od ruskich, co nim polskie radary klepali i wychodziły, lepsze od ruskich.
    Natomiast w latach 80', w jakiś sposób Tespol to sprowadzał.

• #18 17 Maj 2018 20:04
    abart64
    Poziom 28  

max-bit napisał:
    tak w sumie proste oscyloskopy

Proste z dzisiejszej perspektywy. Wtedy było inaczej.

• #20 22 Maj 2018 05:28
    Polon_us
    Poziom 41  

ciasteczkowypotwor napisał:
    w jakiś sposób Tespol to sprowadzał.

W firmie w której pracowałem w latach 80' w Polsce, części objęte embargiem COCOM były sprowadzane poprzez firmę pośredniczącą ulokowaną w Izraelu.
    To była dość powszechna praktyka, jak mi wtedy mówiono.

• #21 22 Maj 2018 06:36
    max-bit
    Poziom 24  

To że były firmy trzecie to wiadomo które to omijało (nazywali je firmami polonijnymi) a kto je prowadził ...
    Historie o tym są znane ... (albo i nie)
    Choć troszkę mnie dziwi że debeściarski wywiad i kontrwywiad USA dawał się tak wypuszczać.
    No ale to już inna historia.
    Choć tutaj akurat chciałem się dowiedzieć jaki to słynny analizator został przemycony do Polski.