Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.0 ECOTEC,2001r-pomocy!-już ok.

21 Sie 2005 21:33 8183 8
  • Poziom 10  
    Witam!Mojemu ojcu padła Corsa,a dokładniej objaw był taki,że w czasie jazdy po wybojach przerywał silnik i gasła deska rozdzielcza.Teraz już nie chce palić i świeci tylko kontrolka ładowania,a deska i tzw."budka suflera" nie świeci.Kierunki migają,ale kontolka nie.Auto nie jest zagazowane i nie było jeszcze nic naprawiane.Dodam jeszcze,że posiada alarm i centralny.Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki,np.gdzie-co sprawdzić we własnym zakresie,zanim ASO zedrze skórkę.Pozwrawiam.:D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    sprawdź kostkę pod stacyjką, pewnie wszystkie odbiorniki wyłączane w czasie pracy rozrusznika nie działają? sprawdź i powiedz coś na ten temat
  • Poziom 10  
    małek napisał:
    sprawdź kostkę pod stacyjką, pewnie wszystkie odbiorniki wyłączane w czasie pracy rozrusznika nie działają? sprawdź i powiedz coś na ten temat
    Przy rozruchu świeci tylko kontrolka ładowania(działa prawidłowo),ale obrotek,wskazniki paliwa,temperatury "śpią".Czasem uda się odpalić,ale zaraz gaśnie.Rozrusznik kręci żwawo,tyle że nie łapie.Pompa paliwowa?Zwarcie?Poluzowana kostka?Alternator?...:?:
  • Poziom 21  
    rozbież obudowe kolumny kierownicy tak żeby dostać się do stcyjki, pomiąchaj przewodami , zobacz czy jest plus po stacyjce ale wyłączany w czasie pracy rozrusznika, ewentualnie posprawdzaj czy są inne plusy - jeden przewóg to + zasilający stacyjkę reszta to w jakiś sposób załączane kostką na końcu mechanicznej części stacyjki, wydaje mi się że w tym leży problem - no chyba prościej nie potrafię ale nie zniechęcaj się najpierw to posprawdzaj
  • Poziom 31  
    Sprawdź bezpieczniki, wszystkie nie tylko te w kabinie, ale i w przedziale silnika, klemy czy nie poluzowane, zresetuj kompa (odepnij na minutę akumulator), przewód masowy z akumulatora, czy dobrze przykręcony do nadwozia.
  • Poziom 11  
    Sprawdż połączenie na kostce do zestawu wskażników,jest to dość częsty problem w tym samochodzie.Niestety,wiąże się to z demontażem w/w zestawu,co jest trochę pracochłonne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No i po bólu!Tak jak niektórzy sugerowali-nie łączyła kostka od deski rozdzielczej.Samochód milczał i nie chciał zapalić.Po terapii wstrząsowej(lekkie puknięcie z góry w liczniki) wszystko działało.Mimo wszystko rozebrałem deskę,wyjąłem licznik i pod kostkę(umocowana na zatrzaskach-marnie zresztą)podkleiłem dwa kawałki samoprzylepnej uszczelki.Wszystko po złożeniu działa o.k.Przyczyna była prosta-nie łączyła deska,a alarm odebrał to jako ingerencję w instalację i po 3sek. immobilizer odcinał dopływ paliwa.Mam nadzieję,że to było przyczyną.Dzięki wszystkim za pomoc i myślę,że mój opis(lepiej,żeby nie było takiej potrzeby)komuś się kiedyś przyda.Dzięki i pozdrawiam!
  • Spec od samochodów
    Usterka częsta w Corsie C.Radzę pod wtyczkę podłożyć gumowy oring ,piankowy dwulep siada i problem może się powt.Usterka braku połączenia licznika z komputerem nadwozia powoduje zablokowanie sterownika wtrysku (tam jest magistrala CAN).Sterownik nadwozia komunikuje się magistralą z niektórymi elementami w autku i jak czegoś nie widzi , blokuje możliwość odpalenia.W Corsie jest to w podstawowej wersji tylko licznik.Jako ciekawostka Vectra C ma w nadwoziu ponad 20 sterowników .Komp nadwozia ma co robić.