Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Tipo - Chimeryczne gniazdo USB

15 Maj 2018 22:02 1110 13
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie,
    Nabyłem sobie takie autko w wersji Easy i wszystko fajnie tylko pojawił się problem z gniazdem USB. Auto ma radio UConnect z 5 calowym wyświetlaczem i Bluetooth.
    Ale niestety gniazdo USB jest bardzo chimeryczne. Nie chce tego naprawiać bo auto jest na gwarancji tylko szukam jakiejś wskazówki bo już 3 razy aktualizowali oprogramowanie a dzisiaj (podobno) wymienili gniazdo USB ale problem występuje nadal.
    Objawy są następujące:
    Odtwarzanie jest prawidłowe ale tylko na niektórych pendajwach. Niektóre zaczynają grać , ale po pewnym czasie odtwarzanie zatrzymuje się i czasami po chwili jest kontynuowane, a czasami pojawia się komunikat "Urządzenie USB odłączone" i d...a.
    Ale żeby było ciekawiej , jak podłączę pendrajwa przez kabel-przedłużacz USB to grają wszystkie bez problemu. Dodatkowo przez niektóre kable , które nie stwarzają problemów na innych urządzeniach jak komputery i ładowarki , nie da się ładować telefonu, nawet przez ten przedłużacz.
    A tak na zakończenie. U znajomego, który też ma Fiata Tipo tylko z prostszym radiem ale z USB nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem moich wszystkich pendrajwów. Ki czort, co zasugerować w serwisie?
  • Testo
  • Poziom 35  
    koczis_ws napisał:
    Ki czort, co zasugerować w serwisie?
    Wymiana na nowe wolne od w/w wad.
  • Testo
  • Poziom 1  
    Hej czy możesz napisać jak to się skończyło w Twoim wypadku? Kupiłem właśnie Tipo z takim radiem i zapowiada się, że mam ten sam problem, otóż włożyłem dwa różne pendrajwy z czego jeden działa normalnie a przy drugim mam komunikat "reading error" podczas gdy w kompie ten pendrajw normalnie działa. czy wymienili Ci to jakoś albo może znalazłeś inne rozwiązanie?
  • Moderator Samochody
    To co komputer czyta bez problemów, radio już nie koniecznie, sprawdź system plików na obu pendrajwach
  • Poziom 26  
    Jest jeszcze ciekawiej, bo ten pendrive, który nie działa u mnie w radiu działa w komputerze, ale działa też u znajomego w Tipo. Na razie czekam na reakcję serwisu, który miał się skonsultować z centrum. Wymienili mi gniazdo USB ale to nic nie dało. Ale nie odpuszczę. Na marginesie, udało mi się wymusić wymianę tylnej kanapy na rozkładaną bo taka byłe w specyfikacji wg VIN a miałem zamontowaną stałą.
  • Poziom 26  
    W ASO wymyślili, że winowajcą jest kabel łączący gniazdo USB z radiem.
    No i po wymianie kabla. Ale, co było do przewidzenia, dalej d..a. Wciskają mi ciemnotę, że mam złe pendrajwy bo na ich chodzi wszystko. Na moich, ale nie wszystkich, raz chodzi a za chwilę nie chodzi, po chwili znowu się włącza. Zauważyłem, że jest to zależne od temperatury. Wygląda to tak jakby coś działało na granicy.
    Zacząłem się zastanawiać i wymyśliłem, że może coś na zasilaniu i do takiej przejściówki przystawki do pomiaru napięcia USB dołożyłem równolegle rezystor 1 kOM dający stałe obciążenie ok. 5 mA. No i teraz wszystko hula aż miło, nic się nie zacina na żadnym pendrajwie. Na razie testuję już drugi dzień i jeśli się potwierdzi to będę dalej walczył z ASO.
    Nie znam dokładnie elektrycznego działania USB ale podejrzewam, że musi być jakieś minimalne obciążenie wejścia żeby działało prawidłowo (pętla prądowa ?). Widać w moim radiu ten próg jest wyżej niż w innych urządzeniach i zbyt energooszczędne pendrajwy nie były prawidłowo widziane. Czy mam rację?
  • Poziom 13  
    Kiedys mialem jeden taki port ze jak wlozylem pendrive do konca to nie dzialal na niektorych pendrive, musialem zostawiac 2-4mm zapasu. sprobuj.
  • Poziom 35  
    Nie wiem kiedy kupiliście te wozy ale jak mniej niż rok, to jednym z rozwiązań może być standardowe. Oddajesz auto do sprzedawcy (nie serwisu). Sprzedawca ma obowiązek spisać protokół. W protokole wybierasz rękojmia (nie gwarancja), gdyż to klient decyduje z czego korzysta. W rubryce żądania klienta wpisujesz wymiana na nowy lub zwrot gotówki. Jako kontakt zostawiasz jedynie adres do korespondencji (bez maila, telefonu, twitera, gg - sam adres domowy). Zostawiasz samochód i nie pokazujesz się w ciągu 14 dni. Sprzedawca ma 14 dni na dostarczenie Tobie ustosunkowania się do Twoich żądań. Jak w ciągu tych 14 dni nie dostaniesz listem odpowiedzi, znaczy że Twe żądania zostały uznane i idziesz do sprzedawcy po nowy samochód albo gotówkę.
    Ostatnio w dokładnie taki sam sposób pomogłem wymienić sąsiadowi (starszy człek) pralkę w sklepie nie dla idiotów.
    Pojechaliśmy po 2 tyg. a pralki nie było! Zatem oddawać tu kasę. Nawet bardzo nie protestowali, choć chcieli abyśmy poczekali jeszcze kilka dni. Wybraliśmy model innego producenta. Mam nadzieję, że się szybko nie popsuje.
    Często i gęsto sprzedawcy nie radzą sobie z szybką obsługą reklamacji u producentów i minie 2 tyg. jak nie uda się ustosunkować sprzedawcy do reklamacji to pozamiatane.
  • Poziom 26  
    Nie sądzę żeby z samochodem taki numer przeszedł. Prędzej wymiana radia ale ASO się broni przed tym bo drogie, ponoć kosztuje 9000 zł.
  • Poziom 35  
    koczis_ws napisał:
    Nie sądzę żeby z samochodem taki numer przeszedł. Prędzej wymiana radia ale ASO się broni przed tym bo drogie, ponoć kosztuje 9000 zł.

Myślę, że się da, ale trzeba starannie dochować procedury. Samochód to taki sam wyrób jak każdy inny i nie stosuje się dla jego reklamacji innych przepisów.

Link

W każdym razie, jak wyjedziesz im z reklamacją z na podstawie KC zamiast gwarancji to staną na głowie, aby się bronić przed zwrotem gotówki i usną usterkę w podskokach.
  • Poziom 26  
    Spróbuję , ale najpierw muszę się na 100% upewnić, że moje pendrajwy pracuję prawidłowo w innym egzemplarzu Tipo z dokładnie takim radiem jak moje.
    Może ktoś w Krakowie ma takie i zgodził by się na testy.
    Ja mam takie radio:
    Fiat Tipo - Chimeryczne gniazdo USB
  • Poziom 35  
    koczis_ws napisał:
    Spróbuję , ale najpierw muszę się na 100% upewnić, że moje pendrajwy pracuję prawidłowo w innym egzemplarzu Tipo z dokładnie takim radiem jak moje.

Niech CI powiedzą w salonie jakiego pendrive masz kupić aby działało, albo niech oni Ci dostarczą takiego, z którym to będzie działać. Wtedy już nie będzie dyskusji że coś nie tak jest z Twoimi pędrakami.
  • Poziom 26  
    Problem w tym, że po ostatniej "naprawie" polegającej na wymianie kabla łączącego gniazdo z radiem powiedzieli, że na ich pendrajwach pracuje prawidłowo (nie podali typu). Ale moje chodzą na innych urządzeniach tylko tu nie do końca. I tak jak napisałem jest to sporadyczne zacięcie ale bardzo wk........e. A mam też takie, które chodzą bez zacięć.