Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizacja jest niedostępna - Lokalizacja jest niedostępna: Windows 10 Deskop.

MILOOO44 15 Maj 2018 23:06 3588 13
  • #1 15 Maj 2018 23:06
    MILOOO44
    Poziom 7  

Witwm. Mam problem po aktualizacji systemu widnows 10. Przyszedłem do domu i nagle po aktualizacji czarny ekran i tylko na pulpicie był kosz i taki komunikat jak na zdjęciu ( załącznik).
    Z tym nawet sobie poradziłem z system32/userprofiles skopiowalem Deskop i wrzuciłem do system/użytkownik .
    Ikonki te co byly na pulpicie pojawiły się, lecz niestety nadal nie działa pasek zadań Windowsa. Nic sie nie da kliknąć na nim , internet nie włącza się.
    Np. Google chrome jako aplikacja odpala sie również np. Origin. Ale gdy chce uruchomić np. Folder z pulpitu to mam taki błąd : "wykonano próbę odwołania się do tokena który nie istnieje i np. Explorer.exe ( załącznik 2)
    Wiecie co z tym można zrobić?
    Próbowałem prostymi sposobami jak np. Przez menadżer zadań odpalić explorer.exe, ale niestety nie reaguje
    Przywracanie odpada bo nie ma żadnych punktów przywracania. Stworzenie nowego użytkownika przez cmd , również odmowa.

0 13
  • #2 16 Maj 2018 06:48
    daminek1234
    Poziom 25  

SMART dysku z CrystalDiskInfo.

4
  • #3 16 Maj 2018 07:56
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz swoje pliki w C:\Users?

Utworz nowe konto i sprawdz czy bedzie dzialac, jezeli tak to zgraj swoje pliki ze starego profilu.

0
  • #4 16 Maj 2018 14:27
    MILOOO44
    Poziom 7  

Mam identycznie jak Pan Grzegorz. Również konto udało sie założyć. Ikonki z pulpitu są . System.bardzo długo startuje a po zalogowaniu sie użytkownika również pojawia się komunikat: "Unknown hard error". Np gre z innw partycji można włączyć również foldery nowo utworzone czy np. Wejść w Mój Komputer.
    Ale pasek dolny nadal nie działa

1
  • #5 16 Maj 2018 20:45
    nyno909
    Poziom 2  

U mnie to samo ... Ktoś, coś ? Powiem szczerze, że windows 10 to najgorszy syf jako miałem. Już trzeci raz będę musiał przeinstalować system przez ten śmieszny W10 ...

1
  • #6 19 Maj 2018 12:22
    serengerd
    Poziom 10  

Właśnie staram się naprawić po aktualizacji Windows laptop brata. Nie mogę nawet uruchomić eksploratora plików więc Pomóżcie proszę jak mam utworzyć nowe konto.... co mam zrobić aby usunąć ten problem?

0
  • Pomocny post
    #7 19 Maj 2018 12:40
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jezeli nie mozesz cofnac aktualizacji i nie masz punktow przywracania to obawiam sie, ze czeka Cie reinstalacja.

0
  • Pomocny post
    #8 19 Maj 2018 13:37
    serengerd
    Poziom 10  

Nie mogę praktycznie nic kliknąć...jedynie menadżer zadań działa ale nie mogę z jego poziomu włączyć żadnych folderów bo wyskakuje mi coś o jakimś "tokenie".
    Przywrócenie ustawień fabrycznych Lenovo to dobry pomysł w mjej sytuacji?

1
  • Pomocny post
    #9 20 Maj 2018 09:10
    Kolobos
    Spec od komputerów

Mozesz zaczac od przywrocenia ustawien fabrycznych W10 z nosnika instalacyjnego.

0
  • Pomocny post
    #10 20 Maj 2018 18:56
    matid28
    Poziom 6  

Z nośnika instalacyjnego jeśli się nie mylę to jest też możliwość naprawy systemu, dzięki czemu mam nadzieje nie utracisz danych

0
  • Pomocny post
    #11 20 Maj 2018 19:35
    serengerd
    Poziom 10  

Dziękuję bardzo za pomoc, postaram się to ogarnąć ;)

0
  • #13 25 Maj 2018 19:55
    serengerd
    Poziom 10  

Niestety nie. Nie miałem nawet płytki Windowsa bo laptop kupiony był z już zainstalowanym systemem.
    Natomiast sprzedawca wziął to na siebie (bo laptop kupiony rok temu) i nawet darmowego kuriera wysłał do mnie i powiedział że go naprawią...zobaczymy :)

0
  • Pomocny post
    #14 27 Maj 2018 23:13
    krollew
    Poziom 20  

Długie godziny kombinowania, ale poradziłem sobie z problemem.

1. Najpierw ręczny powrót do Windowsa sprzed aktualizacji:
    - najpierw backup partycji z systemem ze pomocą Clonezilli (lub innego programu),
    - uruchomiłem Ubuntu (akurat z płyty, bo miałem pod ręką) w trybie Live,
    - założyć na dysku systemowym folder np. "WINDOWS.NEW"
    - przenieść do niego foldery "Program Data", "Program Files", "Program Files (x86)", "Recovery", "inetpub", "Cleanup", "Users", "WINDOWS",
    - przenieść wszystkie foldery z folderu "WINDOWS.OLD" do głównego katalogu dysku,
    - skopiować (lub jeżeli mało miejsca na dysku - przenieść) zawartość wszystkich folderów z "WINDOWS.NEW" do głównego katalogu dysku BEZ NADPISYWANIA PLIKÓW! Bardzo ważne - chodzi o "uzupełnienie" brakujących plików systemu.

2. System powinien wystartować - u mnie nadal nie było Menu Start.

3. Ja wykonałem jeszcze kilka czynności mających przywrócić Menu Start opisanych w internecie, ale żadne nie pomogły. Ale może nie zaszkodzi spróbować:
    Start Menu Not Working in Windows 10 [Solved]
    Full Fix: Microsoft.Windows.ShellExperienceHost error

4. Uruchamiamy ponowną instalację aktualizacji, które poprzednio nie zakończyła się sukcesem.
    U mnie po tej operacji system wrócił do życia.

1