Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki w Renault kangoo

kasper_7 16 May 2018 01:18 2820 8
    kasper_7
    Level 10  
    Witam panów. Doradźcie mi jak polepszyć głośniczki 10cm w kangurze. Myślę że nie ma co ładować tam czegoś konkretnego, ze względu na duże echo w środku. Są tam w większości blachy. Chciałbym pozostać przy oryginalnych otworach montażowych, dwa są na podszybiu, i dwa w bagażniku w bocznych półeczkach. Szkoda mi kupować jakieś focale czy inne cuda, bo to auto jest do pracy, ale denerwuje mnie charczenie oryginalnych głośników. Zastanawiam się nad zestawem odseparowanym excursion za 250zl, ale nie wiem czy jest sens tam pchać odseparowany, czy np. dwudrożne Hertz'y za 150 zł wystarczą, ponieważ pulpit jest nachylony pod pewnym kątem do kierowcy. Póki co chciałbym pozostać przy oryginalnym radiu, ponieważ mam sterowanie z kierownicy, a jeśli założył bym jakieś nowe to wiązka do sterowania z kierownicy kosztuje 150zl, więc nie bardzo mi to pasuje.. Pytanie do was, czy mieliście styczność z takim blaszakiem i czy lepiej założyć odseparowany czy dwudrożne. Czy wgl w tym przypadku, gdzie w środku jest głośno, odseparowany będzie miał jakikolwiek sens. Dzięki i pozdrawiam
    MariKatsu
    Level 8  
    Odseparowany zawsze ma sens, bo tweeter jest wysoko i on się najbardziej przebija przez resztę dźwięków. Na Hertz szkoda pieniędzy bardzo słabe przetworniki, excursion będą dużo lepsze.
    kasper_7
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź. A tweetery muszę zakładać wyżej gdzieś na słupkach, czy mogę je przykrecic do pulpitu? , Bo te maskownice od głośników są większe niż same głośniki i tam chciałem je zamontować, a nie chcę za bardzo ingerować w to auto. Bo przy sprzedaży może się komuś nie spodoba przerobione w ten sposób audio.
    MariKatsu
    Level 8  
    Zasadniczo tweetery powinny być ukierunkowane na wysokości uszu. Jak dasz je niżej efekt będzie gorszy. Twój już wybór, zrobisz jak uważasz. Najlepiej to sobie poprzykladaj albo po przyklejaj na taśmę dwustronna albo coś takiego tweetery w różnych miejscach i sobie wybierzesz odpowiednie. :D
    kasper_7
    Level 10  
    Ok, to jadę w tygodniu do wroclawia i je kupię. A powiedzcie mi jeszcze, co zamontować w tylnych otworach w bagażniku. Tam jest problem taki, że pod półką gdzie są zamontowane, nie ma żadnej zabudowy, wszystko jest otwarte. I albo uda mi się coś wymyślić żeby to zabudować od dołu, albo ze względu na objętość narzędzi w bagażniku, niczym nie będę zabudowywał, bo stracę miejsce. I teraz pytanie co wsadzić na tył. Bo taki sam zestaw odseparowany chyba bez sensu. Jakieś średnio-nisko to owe będą ok czy jeszcze coś innego. W sumie wolałbym już jednakowe głośniki z przodu i z tyłu. Chyba że nie ma sensu płacić za excursion i wystarczą tam dwa za stówkę.

Dodano po 2 [minuty]:

Znalazłem jeszcze firmę phonocar, i nawet taki podobny zestaw odseparowany za 240zl. Myślicie że jest gorszy jakościowo czy lepszy od tego excursion?
    MariKatsu
    Level 8  
    Jeśli już chcesz bardzo mieć z tyłu głośniki to daj jakieś tanie średniotonowki i będzie dobrze. Nie dawaj żadnych niskonotowych bo radio nie da rady tego uciagnac.

Dodano po 4 [minuty]:

Nie miałem stycznośći z tymi głośnikami pohar. Z kwoty do 300zl to najlepsze będą DD RL albo Audio System Evo.
    DD ma lepszy mid bass, a Evo Tweeter. DD rl to nowy model niedawno wyszedł jakieś 2tyg temu montowlem to już w jednym samochodzie i gra naprawdę przyzwoicie na samym radiu bez wzmacniacza.
    kasper_7
    Level 10  
    Ale te dd rl, chyba tylko 13cm są. Bo 10cm nie mogę znaleźć, a audio system Evo, z kolei w tych pieniądzach są dwudrożne więc to by było sprzeczne z tym co koledzy mówili o odseparowanych. A odseparowany audio system zaczyna się od 600zł, więc jeśli chodzi o kangura to za dużo i za drogo :) najchętniej to bym wsadził na przód ten excursion, a do tyłu po jakimś czasie też excursion albo jakieś jbl czy inne, szerokopasmówki lub sredniotonowki. I tak na głośnikach w tym przedziale cenowym podają pasmo przenoszenia takie samo dla dwu, trzy drożnych i szerokopasmówek za 100zł. Więc wolę się zdać na wasze opinie niż wartości naklejone na kosz głośnika.
    MariKatsu
    Level 8  
    Ah, fakt zapomniałem że ma to być 100. Ja Ci podałem dwa zestawy na 165mm. Przepraszam.
    To bierz Excursiona, a później jeszcze raz excursion na tył i będzie spoko. Albo zamiast tego jakieś średniotonowki same na tył.
    kasper_7
    Level 10  
    Ok. Dzięki wielkie za pomoc :)