Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IMMERGAS VICTRIX - bezpiecznik termiczny wymiennika do wymiany

16 Maj 2018 07:51 1002 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam piec IMMERGAS VICTRIX 26 2 L.
    Wyskakiwał mi błąd E02, czyli blokada termostatu bezpieczeństwa (nadmierna temperatura), nieprawidłowość kontroli płomienia, i wymieniłem element Elektroda Kontroli (jonizacyjna).
    Problem dalej się pojawiał, dopiero jak założyłem zworkę na bezpieczniku termicznym wymiennika problem ustał.
    Objaw był taki, że jak piec się rozkręcał i wchodził na 3 poziom palnika, po osiągnięciu temperatury około 78 czasem 82 stopnie to piec się odstawiał. Ale jak założyłem zworkę to problem ustał. Powiedzcie mi, czy ta część jest wymienialna i gdzie ją kupić??
    A może po prostu nie ruszać tego i zostawić tą zworkę??
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A może masz już tak zawalony wymiennik, że temperatura spalin jest na tyle wysoka, żeby zadziałał termostat? Sprawdziłeś to? Trzeba sprawdzić temperaturę spalin analizatorem.
  • Poziom 2  
    Wymiennik od strony ogniowej czyściutki. A jak wypiąłem wtykę z bezpiecznika termicznego wymiennika to działa i nie wyłącza go pieca znaczy się.
  • Poziom 36  
    Witam. Podstawa to przegląd kotła. Czyszczenie wymiennika to podstawa, wszystkie filtry też muszą być wyczyszczone, filtr kondensatu itd. Trzeba wezwać serwis bo robienie zworek na czujnikach bezpieczeństwa nie rozwiąże problemu a może pogorszyć sprawę.
  • Poziom 1  
    Witam, podpinam się pod temat. Czy wie ktoś, gdzie można kupić taki bezpiecznik?
    Nawiązując do poprzednich postów - przegląd pieca zrobiony. Bezpiecznik nie działa prawidłowo - ciągle jest na rozwarciu po stuknięciu w niego zwiera.
  • Poziom 10  
    IMMERGAS VICTRIX - bezpiecznik termiczny wymiennika do wymiany Podłącze sie do pytania gdzie kupić taki bezpiecznik 115 stopni oraz 167 stopni ?