Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Myjka RAC HP-132 Samoczynne włączanie i wyłączanie

16 Maj 2018 14:47 321 5
  • Poziom 21  
    Witam, mam myjkę jak w temacie.Problem jest taki że myjka samoczynnie się załącza na sekundę i wyłącza.Obejrzałem silnik i nie widzę żadnego przecieku, silnik suchy i sucha głowica,a mimo to myjka dobija ciśnienie, słychać jak presostat załącza silnik na chwilkę. Pytanie jest takie, czy jeżeli puszczałoby bardzo delikatnie na lancy to silnik będzie dobijał ciśnienia, choć na lancy nie widać wody. Oraz drugie pytanie, CZY BEZPIECZNE jest szczelne zaślepienie króćca wylotu i włączyć myjkę żeby się ciśnienie dobiło i zaczekać na reakcję silnika, wyeliminował bym w ten sposób jakikolwiek przeciek na lancy.
  • Poziom 10  
    Witam.Możesz zaślepić wylot.Lanca działa tak samo. Przypuszczam,że prawdopodobnie masz przeciek na zaworkach w głowicy.
  • Poziom 21  
    Zaworki wyczyściłem wszystkie,czyli całą szóstkę,dodatkowo wymieniłem uszczelki na dole.Ale niby jak by miały puszczać? w sensie woda by się cofała do kranu?
  • Poziom 10  
    Witam.
    To że pompa się włacza i wyłacza powodem jest tylko spadek ciśnienia.Nastąpić to może tylko w dwóch przypadkach.
    1-jak pisałem nieszczelne zaworki, wystarczą drobne ryski
    2-lekko nieszczelny zaworek ciśnieniowy, wypracowana przylgnia
    Woda może się cofać, ponieważ ciśnienie po stronie wysokiej jest rzędu 140-160 bar.
    Wystarczy delikatna nieszczelność i będzie spadać.Czyszczenie nie zawsze pomoże.
  • Poziom 21  
    Mając na myśli zaworek ciśnieniowy myślisz o tym presostacie? A co do tych zaworków, jak je czyściłem to zaskoczyło mnie to że zamiast jakiś oringów które by uszczelniały zaworek, jest tylko dobrze spasowany plastik z plastikiem. Czyli ten pracujący tłoczek nie ma żadnego oringu, tylko jak się zamyka to przylega do wygłębienia w obudowie zaworku.Może tu puszcza i spada ciśnienie. A czy można zastosować zaworki od innej myjki?
  • Poziom 21  
    Ciśnienie ucieka przez oring na łączeniu węża lancy z głowicą pompy.