Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dźwięku z laptopa na smartfonie przez gniazdo 4-pin 3.5mm jack

16 Maj 2018 15:00 1158 3
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, chciałbym nagrać dźwięk odtwarzany z laptopa na smartfonie tzn. smartfon działa jako dyktafon.

Źródłem dźwięku z laptopa będzie wyjście na słuchawki 4-pin 3.5mm jack, a na smartfonie wejściem do nagrywania będzie gniazdo 4-pin 3.5 mm jack. Kupiłem dwa adaptery 4-pin 3.5mm jack (male)-> 3-pin 3.5mm jack (female) x2 za pomocą, których można połączyć laptop z smartfonem na różne sposoby.

Niestety nie udało mi się nagrać dźwięku z laptopa na smarfonie, zestaw skonfigurowałem tak:
    1) Do laptopa i smartfona podpiąłem adaptery.
    2) Do kocówki słuchawkowej (czarna) adaptera wpiętego w laptop podpiąłem kabel 3-pin.
    3) Do końcówki mikrofonowej (czerwona) adaptera wpiętego w smartfona podłączyłem drugi koniec kabla 3-pin.
    4) Puściłem muzykę na laptopie, a na smartfonie włączyłem nagrywanie w aplikacji do nagrywania.

Wykonałem obrazek ze schematem połączeń i dołączyłem do niniejszego posta.

Próbowałem nagrywać za pomocą aplikacji dyktafon (fabrycznie zainstalowanej na smartfonie), następnie w aplikacjach RecForge, RecForge II i tapemachine (Easy Voice Recorder). Niestety żadna nie nagrała poprawnie odtwarzanego na laptopie utworu, słychać jedynie bardzo cichy dźwięk miejscami przypominający odtwarzany na laptopie utwór.

Dlatego zwracam się do użytkowników elektrody o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Myślałem że nagrywanie będzie proste jak budowa cepa, ale czegoś tu nie rozumiem.

Może słuchawki/głośnik mają inną impedancję niż mikrofon i jak laptop zauważy że na pinie na którym spodziewa się słuchawek/głośników ma mikrofon (na drugim końcu kabla) to przestaje puszczać sygnał?

Laptop: HP EliteBook Folio 9470m
    Smarfon: Samsung Galaxy S2

Nagrywanie dźwięku z laptopa na smartfonie przez gniazdo 4-pin 3.5mm jack
  • Poziom 29  
    Spróbuj 4 pin wsadzić do smartfona.
  • Poziom 9  
    o zgrozo minęły 3 miesiące i nikt nie był w stanie pomóc w tak wydawałoby się prostym problemie, gdzie są ci elektronicy? czy wywiało ich na facebook-a i już nie udzielają się na elektrodzie? Pytam na serio, bo to już jest któryś z kolei post, na którego nikt nie jest wstanie udzielić sensownej odpowiedzi, a problem jest w miarę prosty (nie pytam o mechanikę kwantową).
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Pytam na serio, bo to już jest któryś z kolei post, na którego nikt nie jest wstanie udzielić sensownej odpowiedzi, a problem jest w miarę prosty (nie pytam o mechanikę kwantową).
    Z technicznego punktu widzenia problem jest prosty, ale często producenci nie informują o pinoutach i parametrach technicznych wejść wyjść oraz różnych automatycznych bajerach mających ułatwić życie laika, bo po co ci to? wyjście słuchawkowe jest do słuchawek, wejście mikrofonowe do mikrofonu, najlepiej modelu od tego samego producenta.

Pewnie problem jest w niewłaściwych połączeniach, bo sygnał ze słuchawek powinien być za "mocny" dla mikrofonu.

W internecie można znaleźć takie obrazki:Nagrywanie dźwięku z laptopa na smartfonie przez gniazdo 4-pin 3.5mm jack
    I trzeba by ustalić z jaką wersją mamy do czynienia u ciebie.