Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adesto Technologies kupuje firmę S3

ghost666 16 Maj 2018 16:04 273 0
 • Adesto Technologies kupuje firmę S3
  Irlandzka firma S3, producent układów ASIC do systemów cyfrowo/analogowych została zakupiona przez Adesto Technologies - dostawcę układów pamięci, dostosowanych do rozmaitych aplikacji. Wartość transakcji wyniosła 35 milionów dolarów. Celem wspólnym obu form jest inwestycja w inteligentne systemy na brzegu sieci Internetu Rzeczy. Mają one powstać dzięki połączeniu układów ASIC od S3 i pamięci Adesto.

  Jak mówi Dermot Barry (na zdjęciu), wicedyrektor S3 Semiconductors, firma ta rosła i ewoluowała przez ostatnie 30 lat od dostawcy projektów układów scalonych, do wyspecjalizowanej firmy, dostarczającej własności intelektualnej w zakresie układów radiowych i mieszanych. W ostatnich latach firma wyspecjalizowała się również w projektowaniu układów ASIC. Rezultatem tej specjalizacji był szereg prób zakupu firmy w ostatnich latach. "Jedna z prób podjęta została przez Adesto i rozmowy doprowadziły nas do wniosku, że połączenie tych dwóch firm jest tym, czego szukamy" - mówi Barry.

  Adesto skupia się obecnie na pamięciach do układów IoT, dzięki temu jest idealnym partnerem dla S3, które opracowuje obecnie rozwiązania do przetwarzania na brzegu w systemach chmurowych. Jak tłumaczy Barry, opóźnienia w transmisjach, szczególnie w systemach przemysłowych są dużym problemem, stąd chęć przetwarzania ich na brzegu chmury, a nie znajdujących się dalej serwerach.

  "Adesto widzi u swoich klientów zapotrzebowanie na układy ASIC, więc jest to okazja dla nas wszystkich, by dostarczyć im wspólne rozwiązanie z układami ASIC i pamięciami, być może nawet na wspólnym krzemie" - tłumaczy Barry.

  Jak mówi Barry - największy wzrost S3 notuje w sektorze mieszanych układów ASIC, wykorzystywanych na profesjonalnym rynku przemysłowym, a nie w systemach konsumenckich. Portfolio klientów Adesto liczy około 2000 klientów, co jest ogromną okazją dla S3 Semiconductor. "Nowa współpraca daje nam doskonałą okazję do dotarcia do większej liczby klientów, niż byłoby to możliwe, gdybyśmy mieli próbować dotrzeć do nich samodzielnie" - podsumowuje Barry.

  Firma S3 składa się obecnie z 84 pracowników, którzy przejdą do nowej firmy. Posiada ona cztery centra projektowe - w Dublinie, Cork, Pradze i Lizbonie, które także przejdą do nowej firmy. S3 Semiconductor zachowa swoją markę, zespół i będzie działać niezależnie w ramach struktur Adesto, a Barry odpowiadać będzie bezpośrednio przed CEO Adesto.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333285