Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML2855ND - Pobiera 2-3 kartki

krakprint 16 Maj 2018 16:35 132 4
  • #1 16 Maj 2018 16:35
    krakprint
    Poziom 3  

cześć,
    mam samsunga ML-2855ND, przy wydruku kilku stron często pobiera 2 lub 3 kartki. Podmieniłem magnesy z innej (takiej samej) drukarki, która drukuje normalnie i dalej jest to samo. Czyściłem rolkę pobierającą papier, separator bez zmian.

Co jeszcze można zrobić? Mam drugą drukarkę na części więc mogę podmienić wszystko.

Jak już jestem w temacie, to trzecia (taka sama) przy wydruku czasami drukuje taki mega czarny pasek o szerokości około 2cm na górze. Laser czyściłem, tonery wymieniałem, bez zmian. To coś z elektroniką?

z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam :)

0 4
  • #2 17 Maj 2018 13:46
    ERESJOT
    Poziom 19  

Jeśli pobiera po kilka kartek to winny jet elektromagnes od sprzęgła rolki pobierającej. Wymienić lub naprawić i bedzie OK. Co do rugiej usterki to miło by popatrzeć na skan wydruku przed wydaniem opini o usterce. Ale podejrzewam brak styku na elektrodzie transferowej w drukarce.

0
  • #3 17 Maj 2018 14:04
    krakprint
    Poziom 3  

ERESJOT napisał:
    Jeśli pobiera po kilka kartek to winny jet elektromagnes od sprzęgła rolki pobierającej. Wymienić lub naprawić i bedzie OK. Co do rugiej usterki to miło by popatrzeć na skan wydruku przed wydaniem opini o usterce. Ale podejrzewam brak styku na elektrodzie transferowej w drukarce.

Właśnie elektromagnes podmieniałem z drugiej drukarki, gdzie wszystko jest ok, więc wydaje mi się, że to może być coś innego... tylko co?

@@

w załączniku skan wydruku z drugiej drukarki. Co z tą elektrodą? Da się coś z tym zrobić? Jakoś wyczyścić? Czy wymienić na nową?

pozdrawiam

0
  • #4 17 Maj 2018 14:13
    ERESJOT
    Poziom 19  

A czy po wymianie elektromagnesu została sprawdzona bez założonej obudowy? Tak aby było widać jak działa elktromagnes? Co drugiego problemu to moze po prostu brakować styku na elektrodzie. Najlepiej ją wyciągnąć, wyczyścić, nasmarować ośki i poprawić styk HV do elektrody.

0
  • #5 17 Maj 2018 14:26
    krakprint
    Poziom 3  

Tak, elektromagnes działa normalnie. Zazwyczaj jest tak, że pierwsze 4 strony wydrukuje normalnie, a potem zaczyna brać po dwie kartki, oczywiście nie jest to regułą.

Co jeszcze mogę podmienić? Jak już mówiłem, mam w sumie 3 takie drukarki, więc mam możliwość sprawdzenia wszystkiego.
    Czy możliwe, że to wina rolki z podajnika?

pozdrawiam

0