Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] kamery IP do 120m od budynku, anteny czy kabel? pytania...

qcol 16 Maj 2018 17:15 315 8
  • #1 16 Maj 2018 17:15
    qcol
    Poziom 7  

Witam

Mam do podłączenia 4 kamery IP (POE) na terenie zakładu. Najdalsza oddalona o ok 120m. od biurowca gdzie jest sieć i gdzie stałby też rejestrator. Kamery miałyby być zamontowane na słupach oświetleniowych należących do zakładu, do słupów chciałbym się wpiąć z zasilaniem. Mam kilka pytań dotyczących takiego połączenia.

1. możliwe, że da się jakimiś studzienkami pociągnąć kabel do biurowca od tych słupów. Jeśli miałby to być kabel, to:
    a) kabel dla POE wyczytałem, że gwarantuje poprawną pracę przy 100m. 120 nie będzie chyba stanowić problemu?
    b) jakiej kategorii kabel musi to być żeby nie było kłopotów? ekranowany, żelowy? o czym trzeba pamiętać przy zakupie?

2. druga opcja o której myślę bez ciągnięcia kabli, to anteny Ubiquiti Nanostation lub TP-Link CPE210 w biurowcu (AP) i przy każdej kamerze (client) w tym przypadku:
    a) jak z doprowadzeniem zasilania do kamery i anteny? anteny mają zasilacze POE w komplecie, kamery nie mają... dokupić zasilacze POE i zarówno kamerę jak i antenę podłączyć zwyczajnie do jakichś gniazdek? (lub obciąć wtyki i w jakiejś skrzynce połączeniowej?) Nie wiem czy zmieszczę jakąś skrzynkę połączeniową w słupie, jeśli nie... jakaś skrzynka hermetyczna mocowana do słupa?
    b) anteny które wymieniłem są kierunkowe, kamery będą po dwóch przeciwległych stronach biurowca, jedyna możliwość to zakup 2 anten na biurowcu (AP), każda skierowana w inną stronę czy też są jakieś dookólne anteny o dużym zasięgu tego typu? (nie upieram się przy akurat tych antenach ale z Ubiquiti miałem trochę do czynienia i są niezawodne a z włączonym AirMax sieją sygnał nawet przez przeszkody czego nie potrafią "klasyczne" anteny).

0 8
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2018 18:11
    dawidedziu
    Poziom 26  

Najpewniej to wyjdzie na skrętce. Tutaj masz sklep ze switchami z zasięgiem do 250m. Jeśli ma to być w ziemi czy ogólnie na zewnątrz to najlepiej skrętka ziemna żelowana przynajmniej kategorii 5(np Bitner, Madex, LinkBasic), jeśli dasz kategorii 6 to będzie już wypas.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Maj 2018 20:09
    luk9753
    Poziom 24  

Można bez problemu kupić switche które działają na POE nawet do 250metrów. Skrętaka 5e spokojnie wystarczy lecz musi być dobrej jakości, nie chiński chłam. ja
    Można również na urządzeniach bezprzewodowych lecz tak czy tak na słupie potrzebujesz 230V AC do zasilania zarówno kamery jak i AP.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Maj 2018 20:37
    mikan4
    Poziom 26  

Też bym został przy skrętce, to pewniejsze niż wifi :) Nie wiesz co sieje w pobliżu bądź co w najbliższej jak i tej dalszej przyszłości będzie siać... :)

0
  • #5 16 Maj 2018 20:44
    qcol
    Poziom 7  

OK, dzięki za sugestie... jutro będę miał możliwość sprawdzić czy w ogóle da się pociągnąć tam skrętkę... a jeśli się nie da, możecie podpowiedzieć jakie są najlepsze rozwiązania na zasilenie anten / kamer? jakieś skrzynki połączeniowe w opcji a) możliwość umieszczenia w słupie b) brak możliwości umieszczenia w słupie (czyli zewnętrzne hermetyczne do mocowania na słupie)? Jak się praktykuje, jakieś gniazda + oryginalne wtyczki czy ciachnąć wtyczki i same kable poskręcać w skrzynce? Do kamer dokupić wtedy zasilacze POE?

0
  • Pomocny post
    #6 17 Maj 2018 16:38
    luk9753
    Poziom 24  

Przejrzyj ofertę ATTE, będziesz tam miał gotowe rozwiązania do zasilania poe, zasilacze z buforem lub bez, wystarczy ubrać odpowiednie moduły w obudowę i powiesić na słupie, Do zasilania anten masz wiele regulowanych przetwornic DC/DC

0
  • Pomocny post
    #7 18 Maj 2018 18:39
    Fotodetektor

Poziom 30  

dawidedziu napisał:
    Najpewniej to wyjdzie na skrętce. Tutaj masz sklep ze switchami z zasięgiem do 250m. Jeśli ma to być w ziemi czy ogólnie na zewnątrz to najlepiej skrętka ziemna żelowana przynajmniej kategorii 5(np Bitner, Madex, LinkBasic), jeśli dasz kategorii 6 to będzie już wypas.

LinkBasic nie ma w ofercie skrętki ziemnej z żelem.

Produkty ATTE są warte uwagi.

0
  • Pomocny post
    #8 05 Cze 2018 18:09
    Paweldoradca
    Poziom 11  

Można zastosować kamery Dahua ePoE + switch Dahua z portami ePoE.
    Komplet działa na 800m.

0
  • #9 06 Cze 2018 11:57
    qcol
    Poziom 7  

okazało się, że da się po kablu... skorzystam z porad, dobra skrętka + odpowiedni switch POE... dziękuję!

0