Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam rozgałęziacza hdmi.

SzukamPrzestrzeni 16 Maj 2018 19:36 168 10
  • #1 16 Maj 2018 19:36
    SzukamPrzestrzeni
    Poziom 2  

Szukam rozgałęziacza, który pozwoli na podłączenie 2 monitorów o ile to możliwe polecicie coś? Najlepiej coś taniego .

0 10
  • #2 16 Maj 2018 19:57
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Niestety nie da sięprosto rozdzielić sygnału HDMI. Jedyna słuszna opcja to podłączenie 2 monitorów do osobnych wyjść wideo (niekoniecznie dwóch HDMI).
    Napisz więc do czego chcesz je podłączyć, i jakie złącza ma to urządzenie.

0
  • #3 16 Maj 2018 20:38
    SzukamPrzestrzeni
    Poziom 2  

DVi, DisplayPort, HDMi i chyba wybiore ten DisplayPort jakiś tani? znajdę?

0
  • #4 16 Maj 2018 20:45
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

SzukamPrzestrzeni napisał:
    DVi, DisplayPort, HDMi i chyba wybiore ten DisplayPort jakiś tani? znajdę?

Jasne.
    Polecam taki:
    http://allegro.pl/adapter-displayport-dp-do-hdmi-display-port-wwa-i6598939745.html
    Używałem kilku różnych rodzajów, o podobnym wyglądzie i zawsze byłem zadowolony. Po prostu podłączasz i działa.

0
  • #5 16 Maj 2018 21:16
    alster1
    Poziom 27  

SzukamPrzestrzeni napisał:
    Szukam rozgałęziacza, który pozwoli na podłączenie 2 monitorów o ile to możliwe polecicie coś? Najlepiej coś taniego .

Poszukaj pod nazwą "splitter hdmi" na dwa wyjścia można kupić za około 30-35 pln.

0
  • #6 16 Maj 2018 21:39
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

alster1 napisał:
    Poszukaj pod nazwą "splitter hdmi" na dwa wyjścia można kupić za około 30-35 pln.

Nie jest to dobre rozwiązanie. Rozgałęziacz tego typu:
    Czyli wtyczka, 2 gniazda i przewód, bez żadnej elektroniki, nie ma prawa działać. Sposób przesyłu danych przez HDMI na to nie pozwala.
    Natomiast takie konwertery:
    https://www.komputronik.pl/product/381732/tec...LjBbR9FsHN1_CDbYD_6sz2Hzs_ZrviWEaAmSgEALw_wcB
    W których jakaś elektronika jest, działają w ten sposób, że emulują jedno urządzenie o rozdzielczości 2x większej niż podłączone do niego urządzenia. Przykładowo dla tego wyżej, przy podłączeniu 2 telewizorów o rozdzielczości 1920 × 1080, komputer zobaczy jedno urządzenie o rozdzielczości 3840 × 1080 i taki obraz wyśle na rozdzielacz, który podzieli obraz na pół i wyśle do telewizorów. Niby działa, ale mocno ogranicza możliwości wykorzystania i ustawień urządzeń.
    Rozwiązanie zaproponowane przeze mnie właściwie nie blokuje żadnych funkcji podłączonego monitora. Prócz tego jest tańsze :)

0
  • #7 16 Maj 2018 22:45
    SzukamPrzestrzeni
    Poziom 2  

Ten adapter co podałeś ma końcówke DisplayPort? Na telefonie jestem.

0
  • #9 16 Maj 2018 23:04
    alster1
    Poziom 27  

Kraniec_Internetów napisał:
    alster1 napisał:

Nie jest to dobre rozwiązanie.

Mam na myśli takie rozwiązanieSzukam rozgałęziacza hdmi.
    Takim tylko większym rozdzielam obraz z rejestratora kamer na 5 telewizorów i nie ma żadnych problemów z rozdzielczością, wszystkie chodzą w full HD.

0