Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet P1005 - Nie drukuje. Terkocze przy starcie.

UNG 17 Maj 2018 09:48 330 8
  • #1 17 Maj 2018 09:48
    UNG
    Poziom 2  

Witam,
    teściom zaciął się papier w drukarce. Po jego usunięciu, drukarka nie drukuje i terkocze przy starcie. Co może być przyczyną awarii? Jak ją usunąć?

0 8
  • #2 17 Maj 2018 12:04
    arekopo
    Poziom 12  

czy oby na pewno papier został w całości usunięty? nic nie zostało w trybach? proponuję wyjąć toner i dokładnie zobaczyć, być może przy "wyrywaniu" papieru wyłamały się koła zębate, ciężko stwierdzić na odległość

0
  • #3 17 Maj 2018 12:20
    UNG
    Poziom 2  

Papier wyjęty w całości. Koła też wyglądają na nieuszkodzone.

0
  • #4 17 Maj 2018 14:24
    serwek
    Poziom 25  

UNG napisał:
    Witam,
    teściom zaciął się papier w drukarce. Po jego usunięciu, drukarka nie drukuje i terkocze przy starcie. Co może być przyczyną awarii? Jak ją usunąć?

Witam
    Prawdopodobnie lekko wysunął się TONER w drukarce.
    Poproś by otworzyli drukarkę tak jak się wymienia toner..
    Wyjęli jedną ręką do góry cały wkład toner-owy (toner). Ponownie (pewnym ruchem) włożyli do drukarki. Następnie zrobili wydruk.
    Jeżeli drukarka będzie terkotała, możliwe uszkodzenie kół zębatych wałka światłoczułego we wkładzie toner-owym.
    Co w tedy?
    Może mają stary, zużyty toner/ stary wkład?
    Poproś by go założyli do drukarki w miejsce tego co był i zrobili próbny wydruk. Jeżeli drukarka przestanie terkotać, odpowiedź będziesz miał na dłoni = kupić i założyć nowy toner.

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #5 21 Wrz 2018 21:03
    7936
    Poziom 18  

Przyłączam się do pytania. Mam tez taki problem. Bez tonera nic się nie dzieje. A gdy włoże toner,wlacze zasilanie glosno warczy i stoi. Mam drugi toner i na obu to samo. Gdzie szukać usterki.

0
  • #6 22 Wrz 2018 10:21
    serwek
    Poziom 25  

7936 napisał:
    Przyłączam się do pytania. Mam tez taki problem. Bez tonera nic się nie dzieje. A gdy włoże toner,wlacze zasilanie glosno warczy i stoi. Mam drugi toner i na obu to samo. Gdzie szukać usterki.

Witam
    Obydwa są nowe, ta sama dystrybucja/ firma? Jak tak to proszę zaopatrzyć się w inny (innej firmy/ dystrybucji). Bardzo częste przypadki. Reklamacji pewnych trzech firm sprzedających tonery głównie na Allegro oraz indywidualnie w sieci internetowej było bardzo, bardzo dużo. :idea:
    Może Pan także pożyczyć toner od Kolegi, Sąsiada, znajomego... Może być zużyty (wyczerpany - bez toneru).
    Wadliwe tonery, które masowo krążą do dzisiaj w Allegro.pl, Caneo, OLX to zmora. Niszczą drukarki, ksero kopiarki. Wystarczy raz użyć, a kłopotów z naprawą może być wiele.
    Przechwalają się nieroztropni sprzedawcy, że jego lepszy bo napełniony większą ilością proszku (toneru). A napełnianie zbyt dużą ilością prowadzi do zapchania, zatarcia elementów ruchomych całego zasobnika toneru. :!: Nie zdając sobie sprawy co robią mamią kupujących bublami psującymi masowo drukarki naiwnych użytkowników szukających większych oszczędności. Serwis ma co robić. O to ma chodzić? :| :D
    Odsetek zleceń napraw drukarek, kserokopiarek, zespołów bębna, cudacznych tonerów, kupionych na: Allegro, Caneo, OLX czy innych miejsc zbywania szmelcu jest zatrważający. Gdzie rozsądek? :|

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #7 22 Wrz 2018 10:30
    7936
    Poziom 18  

No właśnie pożyczyłem drugi ,pusty . Znaczy używany. I dalej to samo. Obawiam się że sprzet jest nie do naprawy.

0
  • #8 22 Wrz 2018 10:48
    serwek
    Poziom 25  

7936 napisał:
    No właśnie pożyczyłem drugi ,pusty . Znaczy używany. I dalej to samo. Obawiam się że sprzet jest nie do naprawy.

Możliwe uszkodzenie elementów napędowych po stronie drukarki. (gdzieś musi puścić - być może tym razem po stronie drukarki)
    Wszystko da się naprawić, pytanie czy się opłaca?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #9 22 Wrz 2018 15:44
    7936
    Poziom 18  

Obawiam się że po stronie drukarki jest problem. Bo gdy ja dostałem, byla cała brudna od proszku tonera. Co bylo tego przyczyną, nie wiem.

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

Moja drukarka idzie na śmietnik. Komunikat o błędzie mechanizmu utrwalacza. Co kolwiek to znaczy uznaje ze nic z niej bedzie. Chyba ze sa inne pomysly. Ale wątpię żeby opłacało się to naprawiać.

0
  Szukaj w 5mln produktów