Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hecht - Kosa spalinowa, brak mocy

17 Maj 2018 12:37 2136 9
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mam problem z kosą spalinową Hecht 151, podczas dodania gazu dusi się, dławi, brak pełnej mocy; czy da się ją jakoś podregulować? bo nie widzę żadnych śrub do regulacji
  • Poziom 23  
    Witaj

Odkręć osłonę filtra powietrza, wyciągnij filtr tam powinny być dwie śruby mocujące gaźnik do silnika; sprawdź czy są dokręcone. Jeżeli są luźne to nastąpiło rozszczelnienie połączenia gaźnika z silnikiem; tam pobiera "lewe" powietrze.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Proszę wziąć pod uwagę wcześniejsze informacje.

Wg mnie objawy mogą wskazywać też na małą dawkę paliwa, pewnie "brudny" gaźnik w środku tj. przytkane dysze i kanaliki. Może uszkodzone są membrany albo jest zapchany filtr paliwa-smok w zbiorniku paliwa.

Zwykle gaźniki mają po 2 wkręty do regulacji, sposób wykonania regulacji znajdziesz na forach.
  • Poziom 23  
    Do autora postu

Czy wykorzystałeś nasze sugestie?
  • Poziom 17  
    Tak sprawdziłem i gaźnik jest dobrze dokręcony :/
  • Poziom 17  
    A powiedzcie mi czym się różni głowica żyłkowa 130mm i 109mm? Jak to zmierzyć różnicę wielkości na głowicy?
    I czy lewoskrętna to podczas dodania gazu głowica obraca się w lewą stronę? Czy o coś innego chodzi?
  • Poziom 38  
    ja548 napisał:
    A powiedzcie mi czym się różni głowica żyłkowa 130mm i 109mm?

Jest to różnica średnicy zewnętrznej. Przy mniejszej masz teoretycznie dłuższą żyłkę ale najlepiej stoswać taką średnicę jaka była oryginalnie.
    Większość kos ma głowicę obracającą się w lewą stronę. Producenci stosują różne średnicy gwintów w głowicach dlatego należy na to zwrócić uwagę.
  • Poziom 17  
    @E8600

E8600 napisał:
    najlepiej stoswać taką średnicę jaka była oryginalnie

Czy mógłbyś mi to graficznie przedstawić co mam zmierzyć w tej mojej oryginalnej? żeby przypadkiem źle nie zakupić
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    ja548 napisał:
    co mam zmierzyć w tej mojej oryginalnej? żeby przypadkiem źle nie zakupić

Najlepiej to:

Hecht - Kosa spalinowa, brak mocy

Nie zapominając również o średnicy, rodzaju (lewy czy prawy), (żeńskie czy męskie) gniazdo gwintu mocującego