Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF 105 - układ wydechowy /adblue

cichy1809 17 Maj 2018 14:29 375 3
  • #1 17 Maj 2018 14:29
    cichy1809
    Poziom 2  

Hey, mam problem, w dafie 105.460 zapala się komunikat UKŁAD WYDECHOWY OSTRZEŻENIE oraz dymek z wykrzyknikiem na obrotomierzu, oba komunikaty ciągle gasną i zapalają sie na nowo na przemian, praktycznie bez przerwy, nawet jeśli silnik nie jest uruchomiony, tylko na włączonym zapłonie. Czasem w trakcie jazdy oba komunikaty tj. Dymek i komunikat na wyświetlaczu zapalą się i świecą ciągle, aż do ponownego uruchomienia silnika. Adblue pobiera, moc nie zostala ograniczona. Zauwazylem jeszxze cos co pokaże na zdjęciu poniżej, czy moze to byc powodem tej sytuacji? Domyślam się, że ten biały naalot to płyn Adblue?

0 3
  • #3 17 Maj 2018 21:47
    darfur5
    Poziom 29  

To na zdjęciu to skrystalizowany mocznik jest to wynik nieszczelnego przewodu.Z tymi kontrolkami to raczej zwarcie lub przerwa na przewodach elektrycznych lub ich złączach.

0
  • #4 18 Maj 2018 02:26
    cichy1809
    Poziom 2  

Aktualnie nie mam możliwości sprawdzić kodów, bo jestem w trasie, co tego elementu na zdjęciu, to rozumiem, ze mocznik nie powinien się tam pokazywać? Jesr to efekt jakiejś nieszczelności?
    A co do to przewodów i połączeń, speawdzilem wtyczki za akumulatorami, na pierwszy rzut oka wydają się być ok, są jeszcze moze jakies newralgiczne miejsca które warto by bylo sprawdzić?

0