Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw golf II 1.8 w gazie - Nie pali na benzynie ,zalewa świece

17 Maj 2018 21:22 540 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie
    Mam problem z autem marki golf 2 silnik 90 konny na mono wtrysku w gazie.Mianowicie pewnego dnia zatankowalem benzynę i zaświecił mi się na desce check ,auto przestało odpalać na benzynie wiec odpalałem na gazie,ciężko bo ciężko ale daje rade.Nie wiem czemu nagle się tak stało ale postanowiłem sam zdiagnozować problem i po odkręceniu pokrywy od wtrysku ,przekręciłem zapłon i z wtrysku bardzo długo leci dawka paliwa bo około 7 sekund,i zalewa świece i bardzo ciężko odpala na gazie , bo benzyna która tak długo leci "ładną mgiełką nie to ze z boku gdzieś się leje " zalewa świece .W momencie kiedy jeździe się autem 120km/h i przełączy się na benzynę to jest wszystko okej bo silnik jest w stanie przypalić nadmiar benzyny,ale w momencie przyłączenia na benzynę przy prędkości 50 km/h auto gaśnie.Proszę pilnie o pomoc,jeden mechanik mi powiedział żeby podpiąć pod komputer a nawet nie ma obd w aucie z tego roku "1989" ,inny mechanik powiedział ze może być sonda zepsuta bo kiedy się jeździć i przełączą często z gazu na benzynę i odwrotnie to tak się może stać,ale nie chce kupić czegoś co może okazać się nie potrzebne .Z góry dziękuję
  • Moderator Samochody
    Na 99% dziurawa membrana regulatora ciśnienia. Skutki jazdy ze starą zwietrzałą benzyną.
    Spawalniczy123 napisał:
    nawet nie ma obd w aucie z tego roku

Na 80% jest w tym roczniku, choć i tak kompletnie bezużyteczne, bo zbyt ubogie.
  • Poziom 15  
    A wtryskiwacz sie nie zablokowal w pozycji otwartej? Odepnij od niego wtyczkę i włącz zapłon. Jak paliwo dalej leci po włączeniu zapłonu to wtryskiwacz do wymiany
  • Poziom 17  
    Arton napisał:
    A wtryskiwacz sie nie zablokowal w pozycji otwartej? Odepnij od niego wtyczkę i włącz zapłon. Jak paliwo dalej leci po włączeniu zapłonu to wtryskiwacz do wymiany

Pewnie benzyna nie poleci po odłączeniu wtyczki w ogóle, bo zacina się po pierwszym impulsie otwarcia - zamyka z opóźnieniem. Spróbować wyczyścić wtryskiwacz dolać do benzyny jakiś środek do czyszczenia wtrysków.
  • Poziom 2  
    A wiadomo gdzie jest wtyczka obd?

Dodano po 1

[size=9]Dodano po 2 [minuty]:

Wtrysk był wymieniany cały i nic to nie dało,problem pozostaje

Dodano po 6 [minuty]:

Ociz
    Membrana jest dobra bo to sprawdziłem na 1 miejscu
  • Moderator Samochody
    Spawalniczy123 napisał:
    A wiadomo gdzie jest wtyczka obd?

Pod mieszkiem lewarka zmiany biegów, lub pod którąś z zaślepek na kokpicie koło radia. Możesz sobie ich poszukać z ciekawości, bo używać nie ma sensu.