Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klejenie Wyświetlacza do ramki - Wybór połączenia klejonego elementu

Elektron69 17 May 2018 22:51 6735 4
    Elektron69
    Level 12  
    Witam , naprawiam tel od dłuższego czasu. Zasadnicze pytanie mam o klejenie Full setu ( Digitizera z wyświetlaczem ), do ramki.
    Czy klej uszczelniający typu B7000 który aktualnie używam ( nie narzekam, tylko trzeba długo dociskać bo okres wstępnego zastygania tego kleju to 3-6 minut ) Ale rozważam zmianę na taśmy 3m montażowe lub te gotowe już co są pod wyświetlacze, czy one są dobre i nie odklei mi się wyświetlacz po 2 tygodniach lub nie przyjdzie mi klient z żalem, że mu się wyświetlacz od ramki odkleił ta taśma będzie dobrą alternatywą w klejeniu czy zostać przy tym kleju ? ;) czekam na odpowiedź konkretnych fachowców co testowali oba rozwiązania, a nie garażowców co tylko " ja myślę lub ja uważam " :)
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Taśma lubi się odklejać zwłaszcza na rogach i wtedy trzeba podklejać klejem. sam klej jest dość dobry. Natomiast co do taśmy to musi być ona dobrej jakości.
    Na forum jest kilka tematów na temat tego kleju. Poszukaj poczytaj. Ważne aby klejone elementy zostawić dociśnięte na 12h można na więcej dla pewności.
    Elektron69
    Level 12  
    Czym dociskać wyświetlacz aby go nie uszkodzić ?
    geryon
    Level 17  
    ja osobiście wybieram często dedykowane uszczelki ale tylko i wyłącznie oryginalne, niestety nie do każdego modelu występują, więc alternatywnie używam B7000, T7000 lub E8000 - najczęściej używam jednak tego ostatniego z racji moim zdaniem najbardziej elastycznej konsystencji po zaschnięciu, nie powoduje skorupy i dość łatwo jest go zdjąć do ponownej naprawy.
    Zawszę przed nałożeniem kleju lub uszczelki dokładnie czyszczę ramkę wyskrobując pozostałości starego kleju i ewentualnych pęknięć plastiku do tego używam ostrza skalpela ewentualnie bardzo małych pilników aby wyrównać powierzchnię a potem IPA lub LOCA GLUE REMOVER ( fajnie czyści i odtłuszcza) no i nakładamy klej, do przytrzymania używam walcraft microfix z leroy merlin lub te małe imadełka z multi-com całkiem fajnie się sprawdzają, jednak trzeba uważać na siłe z jakąsiędociska bo w takich lcd jak xperia lubią wyskakiwać plamy co prawda zazwyczaj schodzą, ale jednak niepotrzebny stres :) hmmm to chyba tyle w temacie tak po krótce :)