Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kymco super 8 - Brak ladowania

18 Maj 2018 07:16 684 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z ładowaniem, gdy włącze światła mijania ładowanie spada do 13v bez świateł jest ladnie 14.6 wymieniłem już stator, regulator napięcia, moduł świateł, żarówki i nadal nic oglądałem całą instalację i byly tam zielone łaczenia masy i plusa ale to naprawiłem. Stator jest jednofazowy zmasowany chyba gdy mierzyłem sam stator na odłączonym reglerze to napiecie bylo 30v i z obrotami rosło na podłączonym regulatorze napiecie na żółtym kablu 7v i na różowym 7v prosto z regulatora wychodzi napiecie przy wyłączonych swiatlach 14.6 przy włączonych 13.2 akumulator jest naladowany. Prosze o pomoc bo nie wiem juz co to może być
  • Poziom 39  
    Z pomiarów wynika, że ładowanie jest.
    Zmienia się tylko prąd ładowania w zależności od załączenia świateł.
  • Poziom 2  
    Tak bez światła ładowanie jest super

Dodano po 12 [minuty]:

Tak sie zastanawiałem gdyby podłączyć swiatła prosto z statora to ladowania by wystarczyło tyko jak to zrobic bo jak jest podłączony regulator to na kablach ze statora jest jest po 7v i słabo by świeciły nie wiem co mam juz zrobic bo gdy ominołem ten moduł świateł i podłączylem to na przekaznikach to ladowanie tez było 13 v
  • Poziom 39  
    Lepsze jest wrogiem dobrego...
    Procedurę ładowania opracowali ludzie którzy mają co nieco wiedzy.
    Nie poprawiaj tego.
    Jak jest 13V na akumulatorze to znaczy że się ładuje..
  • Poziom 39  
    Jaka moc żarówek w przedniej lampie?
    Czy w tylnej lampie żarówka nie świeci odwrotnie pozycja/hamowanie?
  • Poziom 2  
    Z tyłu świeci normalnie a z przodu sa zwykłe żarówki H4. Moim zdaniem ładowanie 13V to troche mało powinno być chyba 13.8 ?
  • Poziom 39  
    Aż się nie chce uwierzyć że alternator dał radę wygenerować 120W.
    Według serwisówki powinny być zastosowane żarówki 18/18W.
    Żarówki 35/35W tylko w modelu 125 cm³.
  • Poziom 2  
    Zmieniłem żarówki na 18w i dalej to samo tak myślę ze omine moduł świateł zrobie to na przekaźnikach jedną żarowke mijania a drugą światła długie i wtedy mam nadzieje ładowanie wystarczy
  • Poziom 39  
    Ymil...
    Dej se spokój z tym piździkiem.
    Lepi nie bydzie.
    Kamrat Ci to godo...