Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński urząd antymonopolowy zezwala na sprzedaż Toshiby

ghost666 18 Maj 2018 08:42 645 2
 • Chiński urząd antymonopolowy zezwala na sprzedaż Toshiby
  Jak poinformowała firma Toshiba, chiński urząd antymonopolowy wydał zezwolenie na sprzedaż działu tej firmy zajmującego się układami pamięci konsorcjum, które kierowane jest przez Bain Capital. Oprócz tego amerykańskiego funduszu inwestycyjnego w skład konsorcjum wchodzą firmy takie jak Apple, Dell i SK-Hynix.

  Transakcja ta warta jest 18 miliardów dolarów i sfinalizowana ma być do pierwszego czerwca tego roku. Zgoda ze strony chińskiego Ministerstwa Handlu była ostatnim elementem potrzebnym do ukończenia transakcji.

  Opóźnienie w wydaniu tej kluczowej decyzji łączone jest między innymi z napięciami polityczno-ekonomicznymi, jakie ostatnio występują pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi.

  Toshiba próbuje sprzedać część firmy związaną z produkcją układów pamięci półprzewodnikowej, łącznie z produkcją pożądanych na rynku układów NAND Flash w związku z ogromnymi stratami, jakich firma doznała na amerykańskim rynku nuklearnym. Spowodowało to ogromne zadłużenie Toshiby i ryzyko utraty płynności finansowej.

  Jak informowaliśmy na początku tego miesiąca, Toshiba radzi sobie bardzo dobrze z redukcją swojego zadłużenia bez wyprzedaży swoich zasobów. Niektórzy analitycy wskazują, że w związku z opóźnianiem się sprzedaży i coraz lepszymi wynikami firmy, może się ona finalnie zdecydować na zatrzymanie procedury sprzedaży. Wiele zależy tutaj od nastawienia banków, obsługujących zadłużenie japońskiego giganta. Obecnie jednakże Toshiba nie potwierdza tych informacji.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333299

 • #2 18 Maj 2018 11:35
  SERVICE-AV
  Poziom 39  

  ghost666 napisał:

  Toshiba próbuje sprzedać część firmy związaną z produkcją układów pamięci półprzewodnikowej, łącznie z produkcją pożądanych na rynku układów NAND Flash w związku z ogromnymi stratami, jakich firma doznała na amerykańskim rynku nuklearnym.

  Rynek nuklearny to tak trochę nie po polsku - prędzej rynek energetyki jądrowej. :)

 • #3 21 Maj 2018 08:49
  Szyszkownik Kilkujadek
  Poziom 33  

  ghost666 napisał:
  chiński urząd antymonopolowy

  Dobre. Pewnie taka sama wydmuszka jak ukraiński sąd antykorupcyjny.