Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV kupić SONY czy Samsung

Renegat00 18 May 2018 10:55 17214 22
    Renegat00
    Level 6  
    Witam . Proszę o pomoc w doradztwie. Interesuje mnie zakup telewizora , waham się pomiędzy SONY KD 49 XE 7005 BEAP lub SAMSUNG UE 55 MU 8009 TXZG . Proszę o radę osób , które mają lub znają się na TV , który jest lepszy. Dziękuję . Pozdrawiam
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Zdecydowanie SAMSUNG UE 55 MU 8009.
    To w kazdym aspekcie lepszy TV. Matryca VA, 120Hz, dobre, wielostopniowe upłynniacze obrazu, wyzsza jasność zarówno w sdr jak i hdr..
    Renegat00
    Level 6  
    Ludwik XVI wrote:
    Zdecydowanie SAMSUNG UE 55 MU 8009.
    To w kazdym aspekcie lepszy TV. Matryca VA, 120Hz, dobre, wielostopniowe upłynniacze obrazu, wyzsza jasność zarówno w sdr jak i hdr..
    Czy system Android jest w samsungu czy tylko w sony . Pytam bo czytałem różne opinie o tym systemie , nie raz nie zbyt dobre.
    Ludwik XVI
    W Samusngu masz system Tizen - stabilny ale zamkniety tzn. z mniejszą ilości mozliwych apek w stosunku do Androida w Sony.
    Ja osobiście preferuję stabilność nad rozszerzone mozliwości.
    User removed account
    Level 1  
    Renegat00
    Level 6  
    LOCOLOCO wrote:
    A na czym Ci najbardziej zależy ?
    Jaki masz teraz telewizor ?
    Z czego sygnał ?
    Trudno mi powiedzieć na czym tak dosłownie mi zależy , żonie na pewno w 100% na jakości obrazu . Mi chyba też bo znając życie to będzie tak jak z moją komórką samsung nie wykorzystuje jej pewnie nawet w 30% bo służy mi tylko do dzwonienia i Neta innych funkcji po prostu nie wykorzystuje bo nie znam się na nowinkach i gadżetach . Może po prostu chciałbym telewizor który będzie mnie cieszył , że posłuży mi trochę bez awarii. Mój Telewizor teraz to 6 letni Samsung w salonie 32cale u córki Sharp nie mam pojęcia ile ma 12-14 cali i sypialnia Toshiba 29cali też tak z 6 lat :D Sygnał z NC+
    User removed account
    Level 1  
    Renegat00
    Level 6  
    LOCOLOCO wrote:
    Ok. a ile masz max kasy bo są promocje z okazji MS w piłce .
    Jestem w stanie zainwestować do 1100euro . Tylko z tym ,że mieszkam w DE i tam muszę kupić to nie wiem czy akurat są tu promocje .
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Renegat00
    Level 6  
    LOCOLOCO wrote:
    Czyli masz dobre modele :
    - Philips 55PUS8602
    - LG 55 SK80
    - Philips 55PUS8303 za 4299 zł
    - TCL 55X9006 za 3999 zł
    - Sony 55XE8505 za 4250 zł

A za 5699 masz Oleda 55B7 i to z promocją z LG POlska
    http://www.lg.com/pl/lg-magazine/mundial
    Albo Oled Philipsa 55POS9002 za 5999 zł z Hue zestawem ( 699 zł) gratis
    No to mam problem bo już gupawki dostaje od tych parametrów , danych technicznych , modeli itp . Ten z Xboxem może i fajna sprawa , można trochę z dzieckiem pograć , ale nie miałem nigdy LG . Musiałbym zobaczyć w sklepie obraz na żywo no i czy to ips ?
  • Helpful post
    zenobit
    Level 2  
    Sam chciałem kupić LG OLED 55B7 ale po poczytaniu opinii użytkowników na temat wypaleń, darowałem sobie. Do oglądania tylko filmów OLEDy się nadają. Do oglądania TV już nie, bo się wypalają permanentnie (burn-in) paski z wiadomości, loga różnych stacji. Jest masa takich tematów na forach w UK i ludzie wrzucają screeny. Przewiń trochę w dół a zobaczysz zdjęcia :)
    helpforum.sky.com/t5/Sky-Q/LG-OLED-screen-burn-in-issues/td-p/2682213
    helpforum.sky.com/t5/Sky-Q/LG-OLED-screen-burn-in-issues/td-p/2682213/page/4
    No i jeszcze testy rtings.com
    rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
    co prawda one są hardkorowe, ale nie ryzykowałbym wydawać takiej kasy na telewizor który po roku będzie mnie denerwował.

Z racji tego że matryce OLED produkuje tylko LG tak więc nie ma znaczenia jakiego producenta OLED'a kupisz. Technologie zapobiegania tym zjawiskom też niestety nic Ci nie pomogą :) Taka ściema dla ubogich :)

OLED do filmów i sporadycznie wiadomości - tak. Do oglądania normalnych kanałów z logami stacji - NIE.

Sam się teraz bujam z kupnem telewizora i ciężko się zdecydować bo OLED super parametry, kąty widzenia, czerń i cena spoko ale te obsrane wypalenia, potem idą LEDy z VA które mają słabe kąty widzenia i LEDy z IPS które z kolei mają słabą czerń. Weź tu żyj panie :)
    Renegat00
    Level 6  
    zenobit wrote:
    Sam chciałem kupić LG OLED 55B7 ale po poczytaniu opinii użytkowników na temat wypaleń, darowałem sobie. Do oglądania tylko filmów OLEDy się nadają. Do oglądania TV już nie, bo się wypalają permanentnie (burn-in) paski z wiadomości, loga różnych stacji. Jest masa takich tematów na forach w UK i ludzie wrzucają screeny. Przewiń trochę w dół a zobaczysz zdjęcia :)
    helpforum.sky.com/t5/Sky-Q/LG-OLED-screen-burn-in-issues/td-p/2682213
    helpforum.sky.com/t5/Sky-Q/LG-OLED-screen-burn-in-issues/td-p/2682213/page/4
    No i jeszcze testy rtings.com
    rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
    co prawda one są hardkorowe, ale nie ryzykowałbym wydawać takiej kasy na telewizor który po roku będzie mnie denerwował.

Z racji tego że matryce OLED produkuje tylko LG tak więc nie ma znaczenia jakiego producenta OLED'a kupisz. Technologie zapobiegania tym zjawiskom też niestety nic Ci nie pomogą :) Taka ściema dla ubogich :)

OLED do filmów i sporadycznie wiadomości - tak. Do oglądania normalnych kanałów z logami stacji - NIE.

Sam się teraz bujam z kupnem telewizora i ciężko się zdecydować bo OLED super parametry, kąty widzenia, czerń i cena spoko ale te obsrane wypalenia, potem idą LEDy z VA które mają słabe kąty widzenia i LEDy z IPS które z kolei mają słabą czerń. Weź tu żyj panie :)
    Zenobit właśnie, dlatego już mnie głowa boli od tego wszystkiego , też nie chce wydawać dużej kasy na coś co za kilka miesięcy padnie a zarazem chce kupić TV , który mi posłuży na jakiś czas i za 2-4 lata nie będzie do tyłu z technologią tak jak 4k mam na dzieje że za 2-3 lata będą już programy stacjonarne tak nadawane . W końcu nie wiem na co się zdecydować . Dziękuję za dotychczasowe porady wszyscy chcą w jakimś stopniu pomuc i za to dziękuję
    zenobit
    Level 2  
    Jedynie co mi chodzi po głowie od jakiegoś miesiąca to LG 55SJ850V - w sklepie testowałem 49SJ810V z własnymi filmami z USB, 480p, 720p, 1080p i 4k i byłem zadowolony z jakości. Nie miałem źródła HDR ale raczej dużo kontentu HDR nie ma podobnie jak 4k. SJ850V nie mieli, ale w tej wersji dochodzi tylko głos, dodatkowe 2x bass głośniki - ludki pisali w opiniach że soundbar wtedy niby nie potrzebny. Ale sam nie wiem... Kąty widzenia spoko, czerń tak sobie, no i Edge LED którego nie jestem fanem a LG w tym roku się wycofało z Edge LED i wróciło do Direct LED. Na moje oko nano cell robi robotę.

Idź do jakiegoś dużego sklepu gdzie jest dużo modeli na wystawie, weź swój dysk USB i zacznij testować sobie różne TV z tym samym źródłem obrazu. Jakby pilota Ci nie dali to zapewne masz w telefonie IR :) ja używałem apki ASmart Remote. Weź żonę i na "oko" wybierzcie :) + wiedzę o parametrach masz i wiesz co się jje więc łatwiej będzie Ci ocenić. Wtedy zawęzisz ilość modeli :) Zwróć uwagę, ile i jakiego kontentu będziesz najwięcej oglądał - w moim przypadku to 1080p i dlatego chciałem zobaczyć jak 1080p będzie wyglądać na tym 4k TV. Chciałem też zobaczyć na moim źródle a nie na podrasowanych filmikach które zazwyczaj są na wystawie tak aby "zwieść/uwieść" klienta.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Problem z IPSami jest taki ze w sklepie nawet to jakoś wyglada ale jak sie zabierze do domu i woeczorem wlaczy film to jest slabo.
    Brak kontrastu zabija radosc z ogladania.

Ja uzywam w domu juz tylko OLEDow i nie mam problemu z wypaleniami. Standardowe uzywanie czyli telewizja, seriale, filmy, netflix, hbo go etc.
    Stare modele OLEDow sprzed 2-3 lat.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Najlepsze monitory to akurat OLEDy ale fakt że IPSy sa w czołówce.
    Tyle ze my tutaj rozmaiwamy o TELEWIZORACH, a nie MONITORACH.
    Przeznaczenie tych urzadzeń jest zgoła inne.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Twój ukochany Panasonic przerzucił się też tylko na IPS.

I przez to stracił moje "ukochanie".
    Nie wiem czy zauwazyleś ale nie poleciłem nikomu zadnego Panasonica ze słabszych moich zdaniem serii na 2018r ...

Ty polecasz to za Ci płacą i na czym zarabiasz, ja polecam to co jest dobre. Tym się rożnimy.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Jak oceniasz TV tylko po smart, to później tak jest. Włącz czasem telewizor i ogladnij coś na nim, a nie tylko skaczesz po bzdurnych apkach ;)
    Renegat00
    Level 6  
    Panowie . zakup padł na SAMSUNG UE 55 MU 8009 już hula w domu . Kilka korekt manualnych obrazu i jestem zadowolony , oczywiście na platformach cyfrowych NC+ i Polsat nie wyciągniemy tego co chcemy z obrazu bo oni jeszcze raczkują z sygnałem , ale ogólnie jestem zadowolony. Jeszcze nie zamykam postu , spróbuje opisać mankamenty po kilku dniowej obsłudze , ale od razu podziękowania dla osób , które w większym lub mniejszym stopniu poświęciły swój czas i starały się pomóc.